IETT kredi kartı fazla para çekti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kintsugi

Hectopat
Bugün iett otobüsüne bindim. Kredi kartı temassız özelliğini kullandım merakımdan tabii. 20 TL çekti. 9 küsur lira çekmesi gerekirken. Bunun nedeni nedir arkadaşlar. Kullanan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben erzincan da okuyorum kanka öğrenci fiyatı 5.5tl. akbilin varsa o da. Eğer yoksa 7.5tl ödüyosun ister öğrenci ol ister sivil her türlü ödüyosun o 7tlyi. Erzincan küçük şehir eyvallah pahalı olur ama İstanbul gibi bir şehir yani orada gezmek bile bana zor geliyordu gittim tüm gün metrolara bindim gezdim 25tl ödedim çok şaşırdım bedava gibi geldi. Tabii benimde isteğimdir indirimli seyehat etmek ama ülkenin hali ortada be kanka gerçekçi ol lütfen
11-12TL almış Esenyurt'tan Avcılar'a. Yakın yer yani bu kadar almamalı öğrenciden.
1681214012959.png

Ayrıca neden gereksiz olsun? İnternet sitelerinde bile kredi kartı komisyonu %7-10 civarlarında iken gayet normal kredi kartına o komisyonu almaları. O zaman gidip şehrin akbilini kullanıp daha az ödeyecek neden sonra ağlayayım çok ödedim diye adam yapmış uygulamasını cartını curtunu kullanacaksın paşa paşa.
Çok pahalı İBB kart. 60TL alıyor bir karttan.

11-12TL almış Esenyurt'tan Avcılar'a. Yakın yer yani bu kadar almamalı öğrenciden.
Eki Görüntüle 1735986

Bu da benim harcamalarım kanka gördüğün gibi sürekli birşeylere bindim indim bana çok az geldi

Eki Görüntüle 1735986

Ben mobilden qr ödedim o yüzden işte🤙🏻🤙🏻

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-04-11-14-54-53-311_com.belbim.istanbulkart.jpg
    Screenshot_2023-04-11-14-54-53-311_com.belbim.istanbulkart.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 30
Vallahi adam gereksiz komisyon hakkında konuşuyor, bu gereksiz komisyonu da İBB alıyor. AKP Belediyesi varken çok daha iyiydi bence fiyatlar, hatta galiba 8 yaş olması lazım belli bir yaştan küçük çocuklardan hiç para almazlardı. Hem de meydanda sürekli sinema salonu kurarlardı falan sinema izlerdik.

Senden bu yorumu görmek şaşırtmadı, adamın ilk geldiği senin sonrasında corona belası çıktı, enflasyon ve devamı ekonominin kötüleşmesi cabası, ayrıca yaşları küçük olanlar hala akbil basmıyor ve 8 yaş değildi o...

Burdaki mesele adam kredi kartıyla ödeme yapmış. Haliyle her şehirde olduğu gibi kâr etmek amacıyla komisyon alınmış. İstanbul kart neden var düşünmüyorlar mı?
Amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Kim almış, niye almış sorgulamak yok. En kolay yol salla belediye başkanına.

Niye sende bu kadar ucuz? Öğrenci kart var bende. Sanırım eleştiriyorum diye fazla alıyorlar. (!)

Abi çok soğuk kanlısın ya. :D

Bu arada bir karttan 60TL alınmamalı.
Bilemicem artık. Kız arkadaşımı görmeye gelmiştim ikimizden de aynı parayı aldı karşıya vapurla geçmemize rağmen

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-04-11-14-35-54-413_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2023-04-11-14-35-54-413_com.whatsapp.jpg
    29,7 KB · Görüntüleme: 19
Senden bu yorumu görmek şaşırtmadı, adamın ilk geldiği senin sonrasında corona belası çıktı, enflasyon ve devamı ekonominin kötüleşmesi cabası, ayrıca yaşları küçük olanlar hala akbil basmıyor ve 8 yaş değildi o...
Korona çıktı diye iş mi yapmayacak? Zaten galiba dedim.

Bilemicem artık. Kız arkadaşımı görmeye gelmiştim ikimizden de aynı parayı aldı
Kız arkadaşın mı var. 🥲

Buna bakılırsa bir arabadan 3 araba vergisi de alınmamalı.
Evet alınmamalı, üslubuna dikkat et.

@cinar_yasarrr Hangi belediye 4/4'lük çalışıyor. İBB eski başkanları süpermiydi. Al birini bu ötekine.
Elbette süper değildi, fakat en azından iş yapıyorlardı. İmamoğlu'nun tek yaptığı bir yeri kapatıp, boyayıp biz yaptık diye açmak veya AKP'nin yarım kalan projelerini bitirip biz yaptık demek.

Korona çıktı diye iş mi yapmayacak? Zaten galiba dedim.

Kız arkadaşın mı var. 🥲

Evet alınmamalı, üslubuna dikkat et.

Elbette süper değildi, fakat en azından iş yapıyorlardı. İmamoğlu'nun tek yaptığı bir yeri kapatıp, boyayıp biz yaptık diye açmak veya AKP'nin yarım kalan projelerini bitirip biz yaptık demek.
Kanka aşırı boş konuşuyorsun. Hani farklı memleketlerin ulaşım fiyatlandırmasını öğresen inan ki İstanbula şükretip oturursun yerine. Malatyalıyım aslen ve tam bilet 10tlye yakın o da ilçeler daha fenaydı. Gerçi artık Malatya falan kalmadı yıkıldı gitti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı