IETT Öğrenci Akbilinde Yanlış Bilgi Çıkması

ThisisPunisher

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Bugün Tuzla merkezden 133P adlı otobüse bindim. AÖF kaydım olduğu için öğrenci akbili kullanıyorum. Akbil cüzdanımda genelde yapıştığı için çıkarmak zulüm oluyor diye cüzdandan basıyorum hep görünecek şekilde. Şöför şuraya düzgün akbil bas kardeşim ayıptır ya diyerek bana laf attı. Dedim hayırdır ne düzgünü. Ne oldu? 13 yaşında çocuk akbili basıyorsun kardeşim ayıp felan dedi. Ardından cüzdanımda öğrenci kimlik kartımı ve akbilimi çıkarıp gösterdiğimde bir daha bas bakayım dedi. Bastığımda içinde 1.75 kaldığı için ekranda “Yetersiz Bakiye Öğrenci Kartı” yazdı. Adam hala sen cüzdanını bir daha bas bakayım dedi. Cüzdanın altını üstünü bastığım halde ve tüm kartlarımı boşalttığım halde sen yalan söylüyorsun başkasının kartını bastın dedi. Neredeyse her gün kullandığım kartla ilk defa böyle bir sorun yaşadım. Adam diğer öğrenci kartı basanlara da aynısını yapıyordu. Acaba adamın sisteminde mi sorun var yoksa benim kartta mı?

Adam bir de inat etti o kadar yolcunun içinde cüzdan boşalttım adam için 😂
Çok var öyle tipler. Bende bir çok kez karşılaştım. Kafana takma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mesela geçen gün görmüştüm. Çocuğun "Niye kimse buna bir şey demiyor?" diye bağırması her şeyi özetliyor. Böyle durumlarda arabanın plakasını al tarih/saat ile birlikte IETT ye şikayet et. Araçlarda kamera var ve ses kayıt da yapılıyor. Gerekeni yaparlar umarım.

Ben İstanbul'a geldiğimde fark ediyorum. Bazı şoförler mahalle ağzıyla konuşuyor. IETT bu gibi durumlar için yaptırım uyguluyor mu? Bence yolcularla böyle konuşan şoförler uzaklaştırma almalı. İşini iyi yapan kibar şoförlere lafım yok tabi.

Bugün başka bir otobüse bindim sırf meraktan. Bakım onda da öyle görünüyor. Hatta yaş kısmı var 13 yazıyor. Şaşırdım 153ü aradım. Kartta hata olabilir diyo. E***** G******* / 13 yazıyor. Noldu bu karta durup dururken anlamadım 😂

Bugün başka bir otobüse bindim sırf meraktan. Bakım onda da öyle görünüyor. Hatta yaş kısmı var 13 yazıyor. Şaşırdım 153ü aradım. Kartta hata olabilir diyo. E***** G******* / 13 yazıyor. Noldu bu karta durup dururken anlamadım 😂
Adam haklıymış o zaman. Özür dilerim şoför bey abi :( .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı