İftira YouTube'da suç mu?

progamr1234

Zeptopat
Daha fazla  
YouTube Amerika'ya bağlı bir platform ve Amerika'da iftira suç değil. YouTube'da birine video ile iftira atmak suç mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
İftira'nın bir suç oluşunu neye göre değerlendiriyorsun bu önemli. Hukuki olarak mı? Dini olarak mı? Vicdani olarak mı? Ahlaksal olarak mı? Zira benim felsefeme ve ahlaki anlayışıma göre iftira ağır bir suçtur. Bunun için öncelikle suç kavramını, iftira kavramını değerlendirmemiz gerek.

Kullandığın platformun hangi ülkeye ait olduğu önemli değil. Senin ve iftira atacağın kişinin nereli olduğu önemli.
Hem ortada Youtube Türkiye diye bir şey var. Yani daha başlamadan patlıyor bu argümanınız.
Peki mesela biri ali tv diye bir kanalın fake hesabını açıp youtubeda bu küfretti diyip yorumun ssini attı diyelim. Bir sürü alitv olduğu için anonim mi oluyor?

İftira'nın bir suç oluşunu neye göre değerlendiriyorsun bu önemli. Hukuki olarak mı? Dini olarak mı? Vicdani olarak mı? Ahlaksal olarak mı? Zira benim felsefeme ve ahlaki anlayışıma göre iftira ağır bir suçtur. Bunun için öncelikle suç kavramını, iftira kavramını değerlendirmemiz gerek.
Hukukî olarak.

@progamr1234 birinin adına fake hesap açıp o hesap üzerinden iş yaptığında kişiye hiçbir şey olmaz. İnternet ortamında var olan anonimlik meselesini geçtim Youtube'da birinin hangi kanalda kaç yorum yaptığı ve kaç kalp aldığını bile görebiliyorsun. Ayrıca ülkemizde sistem ne kadar gelişti emin değilim ama internet ortamında yaşanan bir şeyi hiçbir detay olmadan bir fotoğrafla kanıtlayamazsın.

Birine iftira atmayı mı çalıştınız?

@progamr1234 birinin adına fake hesap açıp o hesap üzerinden iş yaptığında kişiye hiçbir şey olmaz. İnternet ortamında var olan anonimlik meselesini geçtim YouTube'da birinin hangi kanalda kaç yorum yaptığı ve kaç kalp aldığını bile görebiliyorsun. Ayrıca ülkemizde sistem ne kadar gelişti emin değilim ama internet ortamında yaşanan bir şeyi hiçbir detay olmadan bir fotoğrafla kanıtlayamazsın.

3 yil önce küçükken bir video atmıştımda 4 ay önce de başıma başka bir olay gelmişti. Sonra bilinçlendim ve bu eski videomu gördüm korktum. Hesaba da giremiyorum.

@progamr1234 birinin adına fake hesap açıp o hesap üzerinden iş yaptığında kişiye hiçbir şey olmaz. İnternet ortamında var olan anonimlik meselesini geçtim Youtube'da birinin hangi kanalda kaç yorum yaptığı ve kaç kalp aldığını bile görebiliyorsun. Ayrıca ülkemizde sistem ne kadar gelişti emin değilim ama internet ortamında yaşanan bir şeyi hiçbir detay olmadan bir fotoğrafla kanıtlayamazsın.

Birşey olmaz değil mi?

Son düzenleme:
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı