Çözüldü iGPU ile bağlanan monitör nasıl 2. monitör olarak gösterilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

elvedasosyal

Hectopat
Şu an bilgisayarıma 2 tane monitör bağlı. Biri RX 570'e, biri Vega 8 IGPU'ya bağlı. Ben Vega 8'e bağlı olanı 2. monitör olarak kullanmak istiyorum fakat bilgisayarda sürekli 1. monitör olarak algılanıyor. AMD sürücüsünde bu sebepten dolayı bazı özellikler kırpılmış durumda şu an, ekran kaydı gibi şeyleri yapamıyorum. Nasıl düzeltebilirim bunu?

Çözüm
BIOS'dan öncelikli ekran kartını değiştirince görüntü gelmiyor.
Anladım, o halde AMD Kontrol Paneli ile haşır neşir olmanız lazım. 2020'nin bir sürücüsünde Vega RX kartlarda AMD ReLive özelliği açıktı ama hangi sürüm olduğunu hatırlayamıyorum. Onu deneyebilirsiniz isterseniz.
iGPU her zaman önceliğe sahiptir. Eğer UEFI altında Discrete > Embedded gibi bir tercih hakkınız varsa bunu deneyin öncelikle. Eğer yoksa, Radeon ayarları altından Ekran Kartları menüsünü kontrol edin. Belki karttan karta farklı ayar menüsü sunma seçeneği verebilir.

1620049033059.png

iGPU her zaman önceliğe sahiptir. Eğer UEFI altında Discrete > Embedded gibi bir tercih hakkınız varsa bunu deneyin öncelikle. Eğer yoksa, Radeon ayarları altından Ekran Kartları menüsünü kontrol edin. Belki karttan karta farklı ayar menüsü sunma seçeneği verebilir.

Eki Görüntüle 1005373

Anladım, o halde AMD Kontrol Paneli ile haşır neşir olmanız lazım. 2020'nin bir sürücüsünde Vega RX kartlarda AMD ReLive özelliği açıktı ama hangi sürüm olduğunu hatırlayamıyorum. Onu deneyebilirsiniz isterseniz.

Çözüm
Az çok yardım ettimeye çalıştığınız için teşekkür ederim :). Deneyeceğim. Son mesajınızı çözüldü olarak işaretliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı