İkametgâh belgesi ve kimlik fotoğrafıyla kredi çekilebilir mi?

Merhaba,

Zamanın bir site güvenlik onayı için kimlik fotoğrafı ve ikametgâh belgesini istemişti bende bu işlemi onayladım ancak zaman geçince şu an kafamı kurcalıyor bu bilgilerle hakkımda haberim olmadan kötü bir işlem yapılabilir mi? Örnek kredi çekmek veya Teknosa, Hepsiburada vb. gibi yerlerden benim dışımda kredili işlem yapılması gibi.
Çekilmez hocam. Çipli kimliği kredi çekim esnasında ibraz etmesi gerekiyor. Ek olarak o anda biyometrik fotoğraf ile şahsın tipini teyit etmesi gerekiyor memurun.

Çekilmez hocam. Çipli kimliği kredi çekim esnasında ibraz etmesi gerekiyor. Ek olarak o anda biyometrik fotoğraf ile şahsın tipini teyit etmesi gerekiyor memurun.

Birebir banka görüşmesinde dediğiniz gibi oluyor ancak telefon üstünden veya internet başvurularında böyle bir sorun çıkma ihtimali endişe duymama neden olmuştu. Ne gibi tehlike doğabilir adıma? İkametgahımı başka bir ilçeye alsam geçersiz kılar mı o belgeyi acaba veya e devletten aldığımız ikametgahın zaten altında yazan süre dolduysa işe yaramaz olur mu?

Birebir banka görüşmesinde dediğiniz gibi oluyor ancak telefon üstünden veya internet başvurularında böyle bir sorun çıkma ihtimali endişe duymama neden olmuştu. Ne gibi tehlike doğabilir adıma? İkametgahımı başka bir ilçeye alsam geçersiz kılar mı o belgeyi acaba veya e devletten aldığımız ikametgahın zaten altında yazan süre dolduysa işe yaramaz olur mu?
İnternet üzerinden kredi çekimi olmaz, sadece talimat veriliyor onay için şubeye gitmeniz gerekli. Her şeyi geçtim banka mobil üzerinden NFC ile çiplik kimlik onayı istiyor zaten içiniz rahat olsun. Herhangi bir tehlike olmaz. Yazan süre dolduğunda evrak geçersiz oluyor zaten.

Geri
Yukarı