IKEA STYRSPEL vs xDrive Akdeniz

Koltuklarla ilgili naçizane tavsiyem isimleri zikredilen markaların giriş, orta dediğimiz ürünleri bir miktar malzemeden çalıyor gibi. XDrive satın alacak olsaydım eğer Business Konak modellerine bakardım. Oyuncu koltukları hakikaten ergonomik değiller. Rahat eden olabilir bir şey diyemem ancak genel olarak rahatlıktan çok görsellikten ibaret.

Koltuklarla ilgili naçizane tavsiyem isimleri zikredilen markaların giriş, orta dediğimiz ürünleri bir miktar malzemeden çalıyor gibi. XDrive satın alacak olsaydım eğer Business Konak modellerine bakardım. Oyuncu koltukları hakikaten ergonomik değiller. Rahat eden olabilir bir şey diyemem ancak genel olarak rahatlıktan çok görsellikten ibaret.

Hocam ilettiğiniz konak modeli gerçekten ergonomiden uzak duruyor, ancak oyuncu koltukları daha ergonomik ürünler, yıllarca hem fileli, hem yönetici ve oyuncu koltuğu kullanmış biri olarak net söyleyebilirim. Ancak bu modelden modele göre değişir elbette. Bir de oturma alışkanlığına bağlı göreceli bir durum, sizin için fileli daha iyi olabilir ancak genelleme yaparsak uzun ömürlü olmaları, omuz destekleri, sırt ve bel bölümünde bulunan ergonomik yapıya sahip olmaları ( bu kesinlikle hawk fab, xdrive 15 li gibi modellerde yok ) göz önüne alındığında oyuncu koltukları daha verimli.

Hocam ilettiğiniz konak modeli gerçekten ergonomiden uzak duruyor, ancak oyuncu koltukları daha ergonomik ürünler, yıllarca hem fileli, hem yönetici ve oyuncu koltuğu kullanmış biri olarak net söyleyebilirim. Ancak bu modelden modele göre değişir elbette. Bir de oturma alışkanlığına bağlı göreceli bir durum, sizin için fileli daha iyi olabilir ancak genelleme yaparsak uzun ömürlü olmaları, omuz destekleri, sırt ve bel bölümünde bulunan ergonomik yapıya sahip olmaları ( bu kesinlikle hawk fab, xdrive 15 li gibi modellerde yok ) göz önüne alındığında oyuncu koltukları daha verimli.
Hocam bazen dik şekilde oyun oynarım bazen yayılarak film felan izlerim genel olarak rahatıma düşkünüm ve boyun kafa kısmına çok önem veriyorum çünkü çok çilesini çektim.

Hocam bazen dik şekilde oyun oynarım bazen yayılarak film felan izlerim genel olarak rahatıma düşkünüm ve boyun kafa kısmına çok önem veriyorum çünkü çok çilesini çektim.
Hocam ben sizi döküm süngerli ürünlere daha yakın görüyorum ancak dediğim gibi göreceli, bunu tecrübe etmeden %100 öğrenemezsiniz.

Hocam ben sizi döküm süngerli ürünlere daha yakın görüyorum ancak dediğim gibi göreceli, bunu tecrübe etmeden %100 öğrenemezsiniz.
Görüşleriniz için çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi denemeden bilemeyiz bakalım hangisini alacağım kendim bile karar veremiyorum :) Vakit ayırdığınız için minettarım hocam.

Size şunu net olarak söyleyebilirim, birçok firma ergonomi olarak falan bir şey vaat etmiyorlar. Süngerler 2 senede kendinden geçiyor günde 7-8 saat kullanım senaryosunda üzerine deri denilen malzemelerde yırtılma ve pul pul dökülmede başlıyor, bir ürün alacaksanız sizlere tavsiyem IKEA Markus ya da STYRSPEL olabilir. Gerisi hikaye bence 2 oyuncu koltuğu kullandım ve akabinde Markus aldım sonra oğlumada STYRSPEL aldık, gayet memnunuz bizdeki oyuncu koltukları üzerine yapılan bir arge çalışması var mı acaba? İlla bir oyuncu koltuğu alacağım diyorsanız HP Omen Citadel mantıklı bir seçim olacaktır.

İstirham ederim ne kusuru. Koltuğu bir hafta önce satın aldım kullanıyorum. Bu koltuğa geçene dek denemediğim koltuk kalmadı diyebilirim. 3 yıl garantisi var, IKEA bu konuda problem yaratmaz gerekli desteği sağlar. 90 kiloyum beni rahatsız etmiyor. Bel ve omuz desteği güzel. Görüntüsü hoşumada gidince düşünmeden aldım. Masamın kenarında hatırı sayılır başka bir oyuncu koltuğum daha var, ona geçme gereği duymuyorum.

Hocam koltuğu kullanımınız devam ediyor mu filede gevşeme vs başka bir sorun yaşıyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı