İki adımlı doğrulama olan hesaplarıma erişemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@unnamedington Olumlu yanıt almana sevindim. Pek emin olmamakla birlikte bu yedeğini aldığın kodları depoladığın alan telefonun oluyor diye biliyorum. Yani bu da bulut depolama üzerinde depolanmadığı anlamına geliyor. Cihazı sıfırladığında, içerisindeki yedekleme dosyaları da siliniyor haliyle.

Bu tamamen sana kalmış ancak yedek kodlarının hepsini güvenli bulduğun bir bulut depolama üzerinde saklayabilirsin. İster mailinde bir taslak, ister TXT dosyasına kaydedip Google Drive veya Dropbox gibi depolama uygulamalarında saklarsın.

Pek emin olmamakla birlikte bu yedeğini aldığın kodları depoladığın alan telefonun oluyor diye biliyorum. Yani bu da bulut depolama üzerinde depolanmadığı anlamına geliyor. Cihazı sıfırladığında, içerisindeki yedekleme dosyaları da siliniyor haliyle.
Microsoft hesabım üzerinde bulut yedeği şeklinde yedeklemiştim. Zaten Microsoft Authenticator üzerinde bu seçenek bulunuyor. Cihazda depolamadım.

Microsoft hesabım üzerinde bulut yedeği şeklinde yedeklemiştim. Zaten Microsoft Authenticator üzerinde bu seçenek bulunuyor. Cihazda depolamadım.
Yüksek güvenlik istiyor olmanı anlıyorum. Ben de kullandığım bütün uygulamaları (Techopat bile buna dahil) iki adımlı doğrulama ile kullanıyorum. Yalnız yanılgıya düşülmemesi gereken olay şu; bu kodların birden fazla yerde yedekleyip ve güvenliğinden emin olmak.

Özellikle mail adreslerine yazmış olduğun ikincil E-Posta adreslerine dikkat et. Onlar üzerinden de erişme şansları olabiliyor. Onlara da iki adımlı doğrulama koymayı ihmal etme.

Bunları muhtemelen biliyorsundur ancak yine de yazmak istedim. Artık yaşadıklarımız bir başkalarına ders olur ve yol gösterir diye umuyorum.

Özellikle mail adreslerine yazmış olduğun ikincil E-Posta adreslerine dikkat et. Onlar üzerinden de erişme şansları olabiliyor. Onlara da iki adımlı doğrulama koymayı ihmal etme.
Google hesabımı 3-5 gün gibi bir süre sonra kurtaracağımı konu içerisinde yazmıştım. Hatta uzun ekilde yazdığım mesajda en altta bulunuyordu.

Google hesabımın yedek e-posta adresi olarak Microsoft hesabımı kullanıyordum. Microsoft hesabıma şu anda giriş yapabildiğim için (1 aylık beklemenin sonunda) Google ile iletişime geçip hesabımın kurtarılmasını talep ettim. Umarım 3-5 gün arasında dönüş yapabilirler. Bu sayede Google hesabımla giriş yapabildiğim parola yönetici olan Bitwarden'a girip parolalarımı değiştirebileceğimi düşünüyorum. Şu anda bazı hesaplarımı Microsoft hesabıma kaydettiği için çoğunu kurtarabildim. En son olarak Bitwarden hesabım kaldı. Google hesabımı kurtarınca onu da kurtaracağım.
---------------------
Şu anda Google hesabıma giriş yapabildim. Gerekli olan hesaplarımı da kurtarmış bulunuyorum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı