İki adımlı doğrulama olan hesaplarıma erişemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

unnamedington

Megapat
Makaleler
27
Daha önceden Microsoft hesabıma ve Microsoft Authenticator'da eklenen iki adımlı doğrulaması bulunan hesaplarıma erişemediğim konusunda bir konu oluşturmuştum.

Önceki konu:

Şu anda Microsoft hesabımın güvenlik bilgilerini değiştirerek erişebildim. Fakat daha önceden Microsoft Authenticator'da yedeklediğim hesaplarımın iki adımlı doğrulama kodlarına eişemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Farklı bir hesap açıp atabilirsin.
Asıl sorun yeni bir hesap açıp atmak değil ki. Daha önceden şu anda kullandığım Microsoft hesabıma, Microsoft Authenticator üzerinden iki adımlı doğrulaması bulunan hesaplarımın yedeklemesini yapmıştım. Fakat şu anda yedek aldığım hesaplar geri yüklenmiyor.

@26318, yardımcı olabilir misin?

Microsoft hesabınıza erişemediğinize dair geri bildirimde bulundunuz mu? Ya da şöyle sorayım; Microsoft hesabınıza erişebiliyor musunuz?

Microsoft hesabınıza erişemediğinize dair geri bildirimde bulundunuz mu? Ya da şöyle sorayım; Microsoft hesabınıza erişebiliyor musunuz?
Konunun başında Microsoft hesabıma erişebildiğimi belirtmiştim. Microsoft hesabımın Microsoft Authenticator'da buluan iki adımlı doğrulama hesaplarımın koduna erişemediğimi belirtmek istiyorum Daha önceden Microsoft hesabımın üzerinden yedekleme yapmıştım. Fakat şu anda Microsoft hesabım ile giriş yaptığımda yedeklerime ulaşamıyorum.

Dostum normalde yapman gereken şey Authenticator uygulamasının bulunduğu cihazı sıfırlamadan önce bütün iki adımlı doğrulamaları kaldırıp sonrasında sıfırlama işlemini gerçekleştirmen. İki adımlı doğrulamanın yedek kodlarını da iki adımlı doğrulamaya bağlı bir uygulamanın içerisine yedeklemen de hayli ilginç.

Bu kodların dışında hesabın sahibi olduğunu doğrulayabileceğin farklı yöntemler olmalı. Hangi hesaplara erişimini kaybettin? Bunlara giriş yapmayı deneyip ne telefonuna ne yedek kodlara erişimin olmadığını belirtmelisin.

Evet. Daha önceki açtığım konuda @26318 paylaşmıştı. Bulut yedeklemesi ayarım açık olmasına rağmen iki adımlı doğrulaması bulunan hesaplarıma erişemiyorum.
Dostum normalde yapman gereken şey Authenticator uygulamasının bulunduğu cihazı sıfırlamadan önce bütün iki adımlı doğrulamaları kaldırıp sonrasında sıfırlama işlemini gerçekleştirmen.
Daha önceden belirttiğin şekilde yapıyordum. Fakat gece geç saatlerde hem bilgisayarıma hem de telefonumda sıfırlama işlemi gerçekleştirdiğim için önceden yaptığım yöntemi (sizin de belirttiğiniz) yapmayı unutmuştum.
İki adımlı doğrulamanın yedek kodlarını da iki adımlı doğrulamaya bağlı bir uygulamanın içerisine yedeklemen de hayli ilginç.
Bu konuda haklısın. Bir daha bu kadar ultra güvenlik önlemleri almamam gerektiğini öğrenmiş oldum.
Bu kodların dışında hesabın sahibi olduğunu doğrulayabileceğin farklı yöntemler olmalı. Hangi hesaplara erişimini kaybettin? Bunlara giriş yapmayı deneyip ne telefonuna ne yedek kodlara erişimin olmadığını belirtmelisin.
Google hesabıma erişebilmek için daha önceden kullandığım Microsoft hesabıma, kurtarma e-postası olarak seçmiştim. Microsoft hesabıma gönderdikleri e-posta ile doğrulama kodu girip hesabıma erişebilmeyi talep ettim. 3- 5 gün içerisinde giriş yapabileceğim belirtildi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı