İki aynı sistem arasında FPS farkı var

İşletim sistemi
Windows 10
Aramızdaki tek fark birimizin RAM'i tek kanal diğerimizin çift fakat bu 17 FPS fark ettirir mi?
Etkisi olacak illa ki.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncel oyunlar RAM'e abanıyorda sonuçta ikimizde aynı GB RAM'e sahibiz sadece birimiz 1x16 diğerimiz 2X8.

Etkisi olacak illa ki.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Etkisi olacağını fark ettim fakat bana çok fazla bir etkisi olmuş gibi geldi.

Çok toxic davranmışsınız. Evet arkadaşın dediği doğru değil ama bu kadar tepki göstermeniz yanlış. Konu sahibinin sorununa gelecek olursak, bazen işlemci değişiminde işlemci frekans hızı düşer. Sahip olduğu işlemcinin özelliklerine bakıp oyun içindeki işlemci hızına bakması gerekiyor. Belki işlemci hızı sınırlandığı için darboğaz oluyordur.

O arkadaş öyledir fazla takmayın. Ben şakasına dedim, ciddi ciddi dersem ... olurum.

Güncel oyunlar RAM'e abanıyorda sonuçta ikimizde aynı GB RAM'e sahibiz sadece birimiz 1x16 diğerimiz 2X8.

Etkisi olacağını fark ettim fakat bana çok fazla bir etkisi olmuş gibi geldi.

Sorununuzun kaynağı tek kanal RAM olması. Tek kanal RAM olduğu için ekran kartı kullanımınız düşük - zaten resimde de ekran kartı kullanımı %83- ve bu da aradaki FPS farkına sebep oluyor. Buna örnek bir konuyu da şuraya bırakayım.

Teşekkürler arkadaşlar sorunun tek kanal RAM'le ilgili olduğunu kabullenip sistemle ilgili veya performansla ilgi bir sorun olduğundan korkmama gerek yok anlaşılan. Teşekkür ederim herkese.

Yeni konular

Geri
Yukarı