İki ekran kartının biri ile mining diğeriyle de oyun oynanabilir mi?

Driverler aynı olduğu için driver ile uğraşmanıza gerek yok. Mining programınızdan oyun için kullanacağınız ekran kartını devre dışı bırakın.
Biri 970 diğeri 2060 hatırlatayım da sıkıntı olmasın :) Bir de mining programından bir ekran kartını nasıl devre dışı bırakıyorum? OC ayarlarını AB üzerinden ya da başka bir yerden nasıl yapacağım? Tüm sorular burda :)

Biri 970 diğeri 2060 hatırlatayım da sıkıntı olmasın :) Bir de mining programından bir ekran kartını nasıl devre dışı bırakıyorum? OC ayarlarını AB üzerinden ya da başka bir yerden nasıl yapacağım? Tüm sorular burda :)
Nvidia driverinde ikisi de var.

Programa göre değişir.
Phoneix Miner'da üstte attığınız konudaki gibi.
Diğer minerlerde kullanılacak ekran kartını belirtebilirsiniz. Genellikle -d kart numarası (--device kart numarası) idir.

OC için her karta ayrı OC ayarları yaparsınız.
MSI Afterburner'de kart seçme seçeneği olması gerek.

Nvidia driverinde ikisi de var.

Programa göre değişir.
Phoneix Miner'da üstte attığınız konudaki gibi.
Diğer minerlerde kullanılacak ekran kartını belirtebilirsiniz. Genellikle -d kart numarası (--device kart numarası) idir.

OC için her karta ayrı OC ayarları yaparsınız.
MSI Afterburner'de kart seçme seçeneği olması gerek.
Verdiğin değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum 🥰

Selamlar arkadaşlar bu site bana birçok şey öğretti ve öğretmeye de devam ediyor. Şimdi halihazırda kullandığım GTX970 kartım ile oyun vs işlerim için yeterli geliyor.

1- Aklıma şöyle bir şey geldi ben bir RTX2060 daha alsam ( MAG B460M MORTAR anakartım bu) direkt anakarta takabilirim sanırım. PSU'm da bu XPG Pylon 650B-BKCEU 650W 80 Plus Bronze 120mm Gaming Power Supply - incehesap.com 2060 ile mining yaparken 970 ile oyun oynayabilir miyim? Bir düşüş (hem mining hem de oyun performansı olarak) olur mu?

2- ikisi için de bir kayıp olmayacaksa rica etsem bana olayı kısaca anlatabilecek biri var mıdır? Yani 2060'ı kasaya taktım sürücüsünü indirmem gerekiyor mu vs gibi şeyleri. Neyse daha çok karıştırmayayım şimdiden yardımcı olmaya çalışacaklara teşekkür ederim.
Dostum 1 ay gecikmeli gördüm ama bizzat dediğini yapan biri olarak seni aydınlatayım.
(Gerçi arkadaşlar yazmışlar ama olsun.)
Ben de RX 6700XT ve RTX 3070 ekran kartları var.
Monitör RX 6700XT ye bağlı ve RTX 3070'i riser kablo da denilen uzatma kablosu ile bağladım.
MSI Afterburner ile her iki ekran kartının da mining ayarlarını yapabiliyorum.
Mining programı olarak PhoenixMiner kullanıyorum ve ekran kartlarına GPU1 ve GPU2 diye numara vermiş program.
1 e basarsam RTX 3070, 2 ye basarsam 6700XT miningi bırakıyor.
Yeniden başlatmak için de PhoeniXMiner da hangi ekran kartını deaktif ettimse onun numarasına yeniden basmam yetiyor, 1 veya 2 ye yani.
RTX3070 mining yaparken dün 6700XT ile ACValhalla oynadım mesela.

Dikkat etmen gereken husus fan devirleri.
Oyun oynadığın karta mining yaptığın kartın fan devirlerini uygulamamalısın.
Bağımsız olmalı.
Çünkü mining ile sıcaklık 60C yi geçmezken bazı oyunlarda kasana da bağlı olarak 80C ye yaklaşabiliyor.

Dostum 1 ay gecikmeli gördüm ama bizzat dediğini yapan biri olarak seni aydınlatayım.
(Gerçi arkadaşlar yazmışlar ama olsun.)
Ben de RX 6700XT ve RTX 3070 ekran kartları var.
Monitör RX 6700XT ye bağlı ve RTX 3070'i riser kablo da denilen uzatma kablosu ile bağladım.
MSI Afterburner ile her iki ekran kartının da mining ayarlarını yapabiliyorum.
Mining programı olarak PhoenixMiner kullanıyorum ve ekran kartlarına GPU1 ve GPU2 diye numara vermiş program.
1 e basarsam RTX 3070, 2 ye basarsam 6700XT miningi bırakıyor.
Yeniden başlatmak için de PhoeniXMiner da hangi ekran kartını deaktif ettimse onun numarasına yeniden basmam yetiyor, 1 veya 2 ye yani.
RTX3070 mining yaparken dün 6700XT ile ACValhalla oynadım mesela.

Dikkat etmen gereken husus fan devirleri.
Oyun oynadığın karta mining yaptığın kartın fan devirlerini uygulamamalısın.
Bağımsız olmalı.
Çünkü mining ile sıcaklık 60C yi geçmezken bazı oyunlarda kasana da bağlı olarak 80C ye yaklaşabiliyor.
Kendi kendime aydılanmıştım hocam ama bu biraz daha parlaklığı arttırmak gibi oldu. Ben T-Rex üzerinden başladım mininge o yüzden oradan devm ediyorum onda da beni oku kısmının içinde bir bağlantı vr ordan yapıyorum. Çok da gerekli olmuyor ama bilmekte fayda var. Bu arada teşekkür ediyorum elinize sağlık 🤗

@buyuksel
Hocam merhaba.

PhoenixMiner içinde şöyle bir ifade var bu ifadeyle örneğin sadece 2. ekran kartını mining için kullanmak istiyorsam, Config için -gpus <2> yazıyorum fakat hala 1.ekran kartını da alıyor mining için.
-Gpus <123. N>
Use only the specified gpus (if more than 10, separate the indexes.
With comma)

Konu hakkında destek olabilir misin rica etsem, teşekkürler.
@buyuksel
Hocam merhaba.

PhoenixMiner içinde şöyle bir ifade var bu ifadeyle örneğin sadece 2. ekran kartını mining için kullanmak istiyorsam, Config için -gpus <2> yazıyorum fakat hala 1.ekran kartını da alıyor mining için.
-Gpus <123. n>
With comma)

Başta yapamamıştım, fakat BAT dosyasının içine -di 1 komutunu ekleyerek çözdüm, MSI Afterburner'dan da mining için OC ayarlarımı yaptım o kart için, şu an birisinden oyun oynarken diğerinden kazım yapabiliyorum, ikinci ekran kartı riser ile baglı merak edenler için.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
@buyuksel
Hocam merhaba.

-Gpus <123. N>
With comma)

Başta yapamamıştım, fakat BAT dosyasının içine -di 1 komutunu ekleyerek çözdüm, MSI Afterburner'dan da mining için OC ayarlarımı yaptım o kart için, şu an birisinden oyun oynarken diğerinden kazım yapabiliyorum, ikinci ekran kartı riser ile baglı merak edenler için.
Teşekkürler.
Ben arada oyun arada mining yapıyordum 'Beni oku' gibi bir dosya vardı T-Rex dosyasının içinde oradan o adresi kopyalayıp tarayıcıdan aratınca gpu 0 duruyordu. Artık oyun için farklı bir sitem aldım yapmıyorum ama o tarayıcıya girilen adresi kaydettim tek tıkla aktif oluyordu. Tek tıkla da pasif. T-Rex daha basit sanki ama Phoenix'i kullanmadım bilemem tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı