İki Ethernet Kartını Aynı Anda Kullanmak

Onur_Poyraz

Hectopat
Yer
Elazığ
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Teknikeri
Download yaparken örneğin IDM yada torret programlarıyla haliyle download yaparken internette gezinme hızı düşüyor.
Ben su anda bir tane kablosuz adaptör ve normal kablolu bağlantı mevcut.
Acaba biriyle internette gezinirken, diğerini download için atasam. Bir birini etkilemeden biri download yapsa biride benim gezintilerimi böyle bir şey mümkün mü?
Biraz araştırma yaptım ama belirli bir şey bulamadım.
Aramızda yapabilen yada nasıl yapıldığını bilen var mı?

Aymı hattı kullanıyorlarsa işe yaramaz. Hız artışı için ya iki farklı hattı kullanan makine olacak ya da toplam bant genişliğini artırman lazım.

İki adet net baglantısı gerekli lod balence yapıçaksın bunu yapan routerler var veya linux server kurup ordan pfsense galiba ismi tam hatırlayamadım onunla bağlantı önceligi verçeksin sonrada o server üzerinden nete çıkıçaksın.

Merhaba,
Aynı hattı iki interface için kullanmanızın pek bir anlamı olmayacaktır.
Kablosuz interface trafik oluşturduğu zaman kablolu hızını düşürür, kablolu interface trafik oluşturduğu zaman kablosuz hızını düşürür. Netice itibari ile hız açısından bir katkı sağlamayacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı