İki Ethernet portu bulunan anakart önerisi

Tonyukuk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşım iş için minimum Intel i5 bir sistem toplamak istiyor. Sistemde bulunacak anakartın iki adet Ethernet portu olması onun için önemliymiş. Ben Intel anakartlar içerisinde böyle bir model bulamadım. Böyle bir anakart modeli bilen öneride bulunursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşınız Ethernet, TCP haberleşme işlerine meraklı sanırsam. Bende meraklıyım da.
İki Ethernet portlu anakartlar vardı. O anakartlar pahalı oluyor. i5'e gitmez bence. Mesela bu
ASUS PROART Z690 CREATOR serisi; 2,5 Gigabit ve 10 Gigabit portu. Modem olsun, Switch olsun pahalı oluyor. Ben söyle tavsiyede bulunabilirim. PCI-Express kart alsın. Olur ya Ethernet portu yanarsa kart değişse yeter fakat anakart yanar ise komple anakart değişir düzelmesi için.

Merhaba, arkadaşım iş için minimum Intel i5 bir sistem toplamak istiyor. Sistemde bulunacak anakartın iki adet Ethernet portu olması onun için önemliymiş. Ben Intel anakartlar içerisinde böyle bir model bulamadım. Böyle bir anakart modeli bilen öneride bulunursa sevinirim.

Proart anakartlara bakın onlarda 2 adet var

@Tonyukuk çift ethernet portu genellikle yüksek seviyede oluyor Intel destekli anakartlarda. AM4 olursa eğer B550 Tomahawk önerebilirim.

Ya da ATX bir anakart alıp ek ethernet kartı takabiilirsiniz, ATX deme sebebim fazladan takmak isterse porta takılmaması ve ekran kartı ile boşluk bırakması.

Yeni konular

Geri
Yukarı