İki farklı internet hattının hızını tek hız olarak kullanmak mümkün mü?

hayvanormal

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
r5800x3d
rtx3070ti
b550
3600mhz cl18
Meslek
güvenlik görevlisi birazda çiftçi ama hayalleri baska
Evime TTNET ve TurkNet olarak iki farklı sağlayıcıdan internet hattı geliyor. Evde iki PC var biri kardeşimin odasında o TurkNet'i kullanıyor, ben kendi odamda TTNET'i kullanıyorum. Bir de kardeşimin modeminden benim odama Ethernet kablosu geliyor. Yani başka hattan içinde aktifleştirilmiş internet olan bir Ethernet kablosu geliyor odama.

Kendime ait modem ve internet hattım varken odama ekstradan gelen ucunda aktif başka bir internet olan Ethernet kablosunu da bilgisayarıma bir yöntemle bağlayıp iki interneti tek bilgisayarda kullanarak hızımı katlayabilir miyim? İşte bu yöntem nasıl olur?

Mesela diğer hattan gelen internet 50Mbps, benim kendi hattımda 50Mbps = 100Mbps yapabilir miyim tek bilgisayarda?
Elimde boşta duran fazla router da var.

2 interneti tek bilgisayarda kullanabilirsiniz, fakat 2 interneti aynı anda kullanabilir misiniz bilemiyorum.
Bir dosya upload ederken bir birinden bir birinden olacak şekilde yapılıyor diye biliyorum ama ikisini birden kullanmak olamayabilir.

Fakat diyelim ki 2 adet Total'de 100GB oyun var, 50GB birisi ve 50GB birisi olacak şekilde sanki 100 Mbps hız alıyormuş gibi ayrı ayrı indirerek hızlıca işinizi halledebilirsiniz.

2 interneti tek bilgisayarda kullanabilirsiniz, fakat 2 interneti aynı anda kullanabilir misiniz bilemiyorum.
Bir dosya upload ederken bir birinden bir birinden olacak şekilde yapılıyor diye biliyorum ama ikisini birden kullanmak olamayabilir.

Fakat diyelim ki 2 adet Total'de 100GB oyun var, 50GB birisi ve 50GB birisi olacak şekilde sanki 100 Mbps hız alıyormuş gibi ayrı ayrı indirerek hızlıca işinizi halledebilirsiniz.

Amacım oyunlar hocam. Online oyunda 50 ping alıyorum mesela, 100Mbps katlayabilirsem 30 Ping'e düşerse mücadelesi 😅 Ben kendi hattımı kullanırken diğer hattan gelen duvarda asılı duruyor ucunda 50Mbps aktif internet ile, bakışıyoruz öyle.
Teşekkür ederim.

Amacım oyunlar hocam. Online oyunda 50 ping alıyorum mesela, 100Mbps katlayabilirsem 30 Ping'e düşerse mücadelesi 😅 Ben kendi hattımı kullanırken diğer hattan gelen duvarda asılı duruyor ucunda 50Mbps aktif internet ile, bakışıyoruz öyle.
Teşekkür ederim.

Pingi düşürmez, aksine biraz yükseltebilir.

Bu konuya bakabilirsiniz:

Pingi düşürmez, aksine biraz yükseltebilir.

Bu konuya bakabilirsiniz:

Hemen inceliyorum, teşekkür ederim. Ama düşürmeyecek mi? O zaman vazgeçebilirim 😅 yine de inceleyeceğim. Denemem lazım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı