İnternet Hızını Manuel Olarak Dağıtmak Mümkün Mü?

Mesut Komiser

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, modem internet hızını, Wi-Fi'ye bağlananlara otomatik olarak dağıtıyor. Peki ben bunu kendim manuel olarak dağırabilir miyim?
Örneğin; Kendi telefonuma 10 Mbps, Kardeşime 5 Mbps vermek istiyorum. Nasıl Yapabilirim?
Modemim: VMG3312-B10B
Bir de arayüzde bazı kullanıcıların adları 'unknown' diye belirtilmiş. Bunların cihaz modellerini öğrenebilir miyim?

Bunun cevabını tam olarak bilmiyorum ancak bir yerde insanlar modeme ilk hangi cihaz bağlandıysa diğerlerinden çok ilk bağlanan cihaza daha da çok öncelik veriyormuş bilmiyorum ne kadar doğru

Arkadaşlar, modem internet hızını, Wi-Fi'ye bağlananlara otomatik olarak dağıtıyor. Peki ben bunu kendim manuel olarak dağırabilir miyim?
Örneğin; kendi telefonuma 10 Mbps, kardeşime 5 Mbps vermek istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Modemim: VMG3312-B10B.
Bir de arayüzde bazı kullanıcıların adları 'unknown' diye belirtilmiş. Bunların cihaz modellerini öğrenebilir miyim?

Aynı Wi-Fi üzerinden farklı hızlar verebilmeniz mümkün değildir. Yapabileceğiniz şudur tamamen Wi-Fi'nin hızını düşürmek ama dediğiniz gibi her cihaza farklı hız vermeniz mümkün değildir. Ayrıca şunuda yapabilirsiniz Mac filtreleme kullanarak el ile girdiğiniz Mac adresslerinin Wi-Fi bağlanmasını engelleyebilirsiniz.

Aynı Wi-Fi üzerinden farklı hızlar verebilmeniz mümkün değildir. Yapabileceğiniz şudur tamamen Wi-Fi'nin hızını düşürmek ama dediğiniz gibi her cihaza farklı hız vermeniz mümkün değildir. Ayrıca şunuda yapabilirsiniz Mac filtreleme kullanarak el ile girdiğiniz Mac adresslerinin Wi-Fi bağlanmasını engelleyebilirsiniz.
Yanlış bilgi. Her cihaza ayrı ayrı hız verebilirsin. Qos destekli modemin varsa.

Hangi cüretle yanlış bilgi olarak fişliyorsunuz? Adam model numarası belirtmiş ve cihazında öyle bir özelik yok artislik yapıp konuyu okumadan nasıl yazabiliyorsunuz?
Hocam sakin olun, bu ne hiddet. Konuyu dağıtmak istemiyorum ama 3 günlük dünya kalp kırmaya değmez. Arkadaşın üslubu hoş değil haklısınız, yine de büyüklük sizde kalsın.

Hangi cüretle yanlış bilgi olarak fişliyorsunuz? Adam model numarası belirtmiş ve cihazında öyle bir özelik yok artislik yapıp konuyu okumadan nasıl yazabiliyorsunuz?
Yazdığınız cevabın modem özelinde değil genel olarak Qos özelliği ile farklı farklı hızlar verilemez diye düşünüp okudum. Onun üzerine yanlış bilgi dedim. Bu benim hatamdır fakat size de tavsiyem insanların yanlışlarını düzeltirken daha doğru kelimeler kullanmanız yönünde.
Hocam sakin olun, bu ne hiddet. Konuyu dağıtmak istemiyorum ama 3 günlük dünya kalp kırmaya değmez. Arkadaşın üslubu hoş değil haklısınız, yine de büyüklük sizde kalsın.
Ne varmış üslubumda? Yanlış bilgi demişim sadece. Büyüklük falan ne alaka onu da anlayamadım zaten.

Örneğin; Kendi telefonuma 10 Mbps, Kardeşime 5 Mbps vermek istiyorum. Nasıl Yapabilirim?
Modemim: VMG3312-B10B

Diğer modemleri bilmiyorumda kardeşim keenetic marka modemlerde bu istediğin mevcut. Kendim kullanıyorum gayet hoş bir özellik.

Geri
Yukarı