İki farklı RAM kullanırsam sıkıntı olur mu?

Selikss

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim bilgisayarda takılı olan RAM HyperX'in 8 GB 3000MHz bir tane RAM'i. Ben bunun yanına farklı marka ama gene 8 GB olacak şekilde bir tane daha RAM takarsam sıkıntı olur mu?

Hocam ben laptopuma RAM yükseltmesi yapmıştım. Aynı özelliklerde fakat farklı marka bir RAM aldım. Sorun çıkarmadı. Biri laptopun üstündeki orijinal RAM'i Adata marka ben yanına Kingston marka taktım stabil çalışıyor.

*Ama kesin birşey söyleyemeyeceğim kesin bir bilgim yok.Sorun çıkarmaması lazım bildiğim kadarıyla.

bazen farklı ram yüzünden en başlarda bir sorun yokmuş gibi görüksede sonradan sorunlar çıkabiliyor ayrıca cl değerleri ve mhz leri önemli mhzleri kendi düşüğe göre ayarlar ama ben pek savsiye etmem 2 farklı ram

Voltaj ve frekans değerlerinin aynı olması lazım. Ben 1 GB Elixir RAM ve 1 GB Kingston USB'yi çalıştıramadım. 2 sindede farklı voltaj var çunkü.

Ram pin sayısına da bakın. Mümkünse pcnin içini açıp ramin boyutuna bakın. Aldıktan sonra takmakta sorun yaşamayın.

selam..bende masa pc ıcın yapmıstım ılave uzerınden corsaır 8gb 1600 mhz vardı sogutuculu + 8gb 1600 sogutuculu aynı ozellıklı he level aldım =16gb oldu fakat mavı ekran hatası cıkıyor 2-3 gunde bır ramı garantıden degıstırdım yıne aynı tek tek takıyorum sorun yok.
en sonunda corsaır aynı marka aynı ozellık aldım 8+8=16gb o gun bugun dur mavı ekran almadan kullanıyorum
kısacası aynı marka olursa daha uyumlu olur sonucundayım
takacagınız ram aynı olmassa en son takılan mhz si dusukse dusuk olana gore calısır

Yeni konular

Geri
Yukarı