İki hard disk kullanma

• Konuyu başlatan Ezmre
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 470

Ezmre

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
500gb Samsung hd520hj ve 320gb Seagate
Anakart
gigabyte ga-g31m-es2l
Selam, daha dün 500GB içinde ailevi resimler olan hard diskimin Windows 7'sini yanlışlıkla sildim. Benim kendim kullandığım 320GB içinde Windows 10 yüklü bir hard diskim var ikisini aynı anda nasıl kullanabilirim? Anakartım G31m e2SL 4 tane kablo girişi var takmak için, taktım ama bilgisayarda görmedi, nasıl yaparım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, daha dün 500GB içinde ailevi resimler olan hard diskimin Windows 7'sini yanlışlıkla sildim. Benim kendim kullandığım 320GB içinde Windows 10 yüklü bir hard diskim var ikisini aynı anda nasıl kullanabilirim? Anakartım G31m e2SL 4 tane kablo girişi var takmak için, taktım ama bilgisayarda görmedi, nasıl yaparım?

Windows 10 yüklü hard diski o bilgisayarda mı yüklemiştiniz?

Güç kablosu derken 2 tane kablo taktım.

Nasıl yani anlamadım?

320 GB Windows 10 yüklü olan harddiskinizin Windows kurulumunu o bilgisayarda mı gerçekleştirdiniz?

Güç kablosu derken 2 tane kablo taktım.
Evet biri daha geniş olması lazım diğerinden. Eğer taktıysanız aklıma gelen tek şey Master/Slave ayarı. Onun dışında aklıma bir şey gelmiyor. Anakartınız eski olduğundan Master/Slave ayarı yapmanız gerekiyor olabilir.

320 GB Windows 10 yüklü olan harddiskinizin Windows kurulumunu o bilgisayarda mı gerçekleştirdiniz?

Hard diskten Rufus'a kurdum flash bellek ile kurdum.

Evet biri daha geniş olması lazım diğerinden. Eğer taktıysanız aklıma gelen tek şey Master/Slave ayarı. Onun dışında aklıma bir şey gelmiyor. Anakartınız eski olduğundan Master/Slave ayarı yapmanız gerekiyor olabilir.

Master slave detaylı açıklayabilir misin?

Girişlerinin yerini gösterebilirim isterseniz.

Hard diskten Rufus'a kurdum flash bellek ile kurdum.

Master slave detaylı açıklayabilir misin?

Girişlerinin yerini gösterebilirim isterseniz.

2sindede farklı Windows işletim sistemi mevcut ise bilgisayar açılırken hangisinden başlatmak istiyorsunuz diye sorması gerekiyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı