İki kedinin birbirine alışması için ne yapılır?

Cruciatus

Decapat
Daha fazla  
Evde 2 yaşında dişi scotish kedim vardi bir arkadaşım bakamagi için 1.5 yaşında bir erkek british kediyi daha sahiplendim. Eve getirdiğim bugün ve ilk karsilasmalari pek iyi geçmedi birbirlerine değişik değişik sesler çıkarıp huysuzlastilar bende hemen ikisini farkli odalara koydum. İlerleyen zamanlarda aralarindaki kavga durur mu? Birbirlerine alismalari icin ne yapmam lazim?

Kendi hallerine bırakın onlar alışırlar, başlarda ufak tefek kavgalar olabilir normal. Kokularına alıştıkları zaman tamamdır. Ortalama 1 haftada alışlar. Genelde birbirlerini sevmezler ama birlikte yaşamaya alışırlar. Başarda ikisini farklı çantalara koyup 1-2 saat yan yana getirin koularına alışmaları kolay olur ama ben olsam kendi hallerine bırakırdım.
Dişi ve erkek gibi cinsiyet farkı varsa kısır olsalar bile alışmaları daha kolay olur.

Zamana bırakmak gerekiyor, birkaç gün, belki 10 gün böyle hafif kavgalar vs olacaktır. Zamanla azalır ve birbirlerine alışırlar. Benzer durum benim de başıma geldi, eve gelen misafir kediyle benim kedim çok fena kavga etti, birkaç gün sonra birbirlerine yaklaşmadan uzaktan bakmaya başladılar ve zamanla çok iyi anlaştılar, sürekli birbirlerinin peşinde dolaşmaya başladılar. Sadece alışsınlar diye zorlama yavaş yavaş alışacaklardır

2-3 Güne alışırlar biraz zaman geçtikçe daha iyi anlaşırlar, ilk zamanlar bazen kavga ederler ama alışırlar birbirlerini kovalar oyun oynarlar, bende kedime dişi bir kedi almıştım hatta birbirlerine felan sarılıyolardı resmen.

Kendi hallerine bırakın onlar alışırlar, başlarda ufak tefek kavgalar olabilir normal. Kokularına alıştıkları zaman tamamdır. Ortalama 1 haftada alışlar. Genelde birbirlerini sevmezler ama birlikte yaşamaya alışırlar. Başarda ikisini farklı çantalara koyup 1-2 saat yan yana getirin koularına alışmaları kolay olur ama ben olsam kendi hallerine bırakırdım.
Dişi ve erkek gibi cinsiyet farkı varsa kısır olsalar bile alışmaları daha kolay olur.

Erkek kısır dışı degil ama disiyide kisirlastiracagim.

3-4 güne alışırlar fakat bu süreçte birbirlerine ciddi zararlar vermemeleri açısından tırnaklarını kesmenizi öneririm.

Tirnaklarini yeni kestirdim evi ikiye boldum aralarinda sadece bir kapi var kapı ne zaman o kapıyı da açmam lazim suan acarsam direkt birbirlerine saldirirlar diye korkuyorum.

Erkek ve dişi ise çabuk alışırlar, siz kendi hallerine bırakın onları, ilk birkaç gün birbirlerini sıkıştırırlar ama zamanla alışırlar. Ben birkaç defa yaşadım aynı durumu. Öğretmen arkadaşım yaz aylarında kedisini bana bırakıyor ve zaman zaman kız arkadaşımın kedisine bakıyorum.

Benim de kısır erkek kedim var.

Tirnaklarini yeni kestirdim evi ikiye boldum aralarinda sadece bir kapi var kapı ne zaman o kapıyı da açmam lazim suan acarsam direkt birbirlerine saldirirlar diye korkuyorum.
Hiç korkmayın bir sorun olmaz, kedilerin kavga oyunu da var mesela kavga gibi görünüyor ama aslında oyun. İki kedi de sakin yapılı ise sorun olmaz.

Erkek ve dişi ise çabuk alışırlar, siz kendi hallerine bırakın onları, ilk birkaç gün birbirlerini sıkıştırırlar ama zamanla alışırlar. Ben birkaç defa yaşadım aynı durumu. Öğretmen arkadaşım yaz aylarında kedisini bana bırakıyor ve zaman zaman kız arkadaşımın kedisine bakıyorum.

Benim de kısır erkek kedim var.

Hiç korkmayın bir sorun olmaz, kedilerin kavga oyunu da var mesela kavga gibi görünüyor ama aslında oyun. İki kedi de sakin yapılı ise sorun olmaz.

Dişi kedi sakin yapılı erkek olan hareketli ama karsilastiklarinda ilk dişi kedi tepki gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı