İki kişinin oynadığı oyuna üçüncü kişi girdiğinde lag oluyor

bknkrkc

Centipat
Herkese merhabalar. Tuhaf bir sorunla karşı karşıyayım. Steam yoluyla satın alınan ve iki arkadaşımın oynadığı oyuna üçüncü kişi olarak katıldığımda, host arkadaşım hariç diğer arkadaşım, hostu laglı olarak görüyor. Ne bende ne de host arkadaşımda bir problem yok veya benimle diğer arkadaşım arasında da problem yok fakat arkadaşım, hostu laglı olarak görüyor. Ben oyundan çıktığımda ise sorun düzeliyor ve ikisi standart bir şekilde oynayabiliyor. Ne zaman ben girsem bu bahsettiğim sorun ortaya çıkıyor.

Oyunu ben kurduğumda ise, iki arkadaşım da birbirini laglı görüyor.

Oyunu diğer arkadaşım kurduğunda ise, ben hariç yine diğer iki arkadaşım birbirini laglı görüyor.

Bu sorunu yaşadığım oyunlar: Forest, Payday 2, Raft.

Bu arada geçen hafta ikinci el bilgisayar aldım. Önceki bilgisayarımda bu sorunu yaşamaz iken, yeni bilgisayarımda bu sorunu yaşıyorum.

Ne kadar araştırsam da sorunuma çözüm bulamadım ve bir başlık açmaya karar verdim. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz sorunu ilk defa görüyorum, belki anakartınız değiştiyse LAN çekim gücü düşük olabilir ya da arkadaşlarınızdan birinin veyahut sizin internet pinginiz o oyunlarda hissediliyordur. Yani zaten yüksek bir ping var ama siz bunu hafif oyunlarda hissetmiyor olabilirsiniz. Ne yazık ki bir çözüm yolu bilmiyorum. Ama kimsenin cevap vermediğini görünce bir yardım etmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz sorunu ilk defa görüyorum, belki anakartınız değiştiyse LAN çekim gücü düşük olabilir ya da arkadaşlarınızdan birinin veyahut sizin internet pinginiz o oyunlarda hissediliyordur. Yani zaten yüksek bir ping var ama siz bunu hafif oyunlarda hissetmiyor olabilirsiniz. Ne yazık ki bir çözüm yolu bilmiyorum. Ama kimsenin cevap vermediğini görünce bir yardım etmek istedim.
Hepimiz aynı evde aynı modemden bağlanıyoruz o yüzden internet kaynaklı bi sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü lol, valorant gibi oyunlarda bu sorunu yaşamıyoruz. Dediğim gibi önceki bilgisayarımda bu sorunu yaşamazken yeni bilgisayarımda yaşıyor bulunmaktayım. Yine de yorumunuz için teşekkür ederim.
Sorun aranızdan birinin pinginde veya hepinizin ekran kartında olabilir.
Hepimiz aynı modemden bağlanıyoruz. Dediğim gibi önceki bilgisayarımda boyle bir sorun yoktu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı