İki lisans programı beraber olunur mu?

yusufylmz_26

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo İdeapad Gaming 3 GTX 1650 Ti Ryzen 5 4600h 16 GB Ram
Başlığı görünce tabii ki hayır diyeceksiniz fakat sorumu detaylandırıyorum. Lisans son sınıfım bir dersten kaldım. Bir lisans programı daha okumak istiyorum bu sene. O dersi veremezsem yeni bir lisans programına kaydolmamı engeller mi? Kalıp mezun olamadığım takdirde dondurmam mı veya 4 sene boşa okuyup kaydı sildirmem falan mı gerek? Veya öyle bir şey olduğu takdirde nasıl bir yol izlemeliyim? Tek ders sınavından da kalırsam diye soruyorum. Teşekkürler.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Başlığı görünce tabii ki hayır diyeceksiniz fakat sorumu detaylandırıyorum.

Evet, açıktan başlarsanız aslında aynı anda bir örgün bir AÖF lisans okunabiliyor. İmkanı var.

Lisans son sınıfım bir dersten kaldım. Bir lisans programı daha okumak istiyorum bu sene. O dersi veremezsem yeni bir lisans programına kaydolmamı engeller mi?

Örgün okuyacaksanız evet. Aynı anda iki örgün lisans okuyamazsınız.

Kalıp mezun olamadığım takdirde dondurmam mı veya 4 sene boşa okuyup kaydı sildirmem falan mı gerek? Veya öyle bir şey olduğu takdirde nasıl bir yol izlemeliyim? Tek ders sınavından da kalırsam diye soruyorum. Teşekkürler.

Kaydınızı sildirmeye gerek yok, 7 yıla kadar atılmıyorsunuz. Dersleri verip bitiriyorsunuz. O kadar. 4 değil 5 yılda biter en kötü.

Evet, açıktan başlarsanız aslında aynı anda bir örgün bir AÖF lisans okunabiliyor. İmkanı var.

Örgün okuyacaksanız evet. Aynı anda iki örgün lisans okuyamazsınız.

Kaydınızı sildirmeye gerek yok, 7 yıla kadar atılmıyorsunuz. Dersleri verip bitiriyorsunuz. O kadar. 4 değil 5 yılda biter en kötü.
Örgün okuyacağım.

Aynı anda olmaz. Önce bunu bitirip diğerine geçin ya da bunu sildirip ona geçmelisiniz.
Tek derste veririm inşallah. Yapacakları işe tüküreyim. Yeni okuyacagim bölümün diploması lazım asil bana. Şimdi okudugumu da 4 sene sonunda sildirmek mantıklı değil. Geçerim inşallah bir tercih yapmak zorunda kalmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı