İki monitör için bilgisayar masası önerisi

Ponstaneforte

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bir 24 inç monitörüm var onu sürekli kullanıyorum. Bir de ara sıra uzaktan kullandığım 80 ekran LCD TV var ama onu kullanacak bir masam yok. Ayrı masa alacağıma ikisini de ortak koyacağım bir masa olsun istiyorum. İnternette L şeklinde masalar gördüm tavsiye eder misiniz? Benim için uygun olan nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerinizde olsam özel olarak tasarlarım masayı belki biraz daha maliyetli olur ancak daha uzun kullanırsınız. Masa uzun olacağından iskeleti demir olsun kesinlikle.

İkea Langkapten. Aldım memnunum duvara monteli iki adet monitör kullanıyorum.
Duvara monte etmek istemiyorum ama edersem sorunum kalmaz.
Yerinizde olsam özel olarak tasarlarım masayı belki biraz daha maliyetli olur ancak daha uzun kullanırsınız. Masa uzun olacağından iskeleti demir olsun kesinlikle.
Hocam malzeme atabilir misiniz acaba internet üzerinden. Marangoza bakacağım tabii. MDF Masif ahşap sunta hangisi?

Duvara monte etmek istemiyorum ama edersem sorunum kalmaz.

Hocam malzeme atabilir misiniz acaba internet üzerinden. Marangoza bakacağım tabii. Mdf masif ahşap sunta hangisi?

Hocam mdf tercih edin daha sağlam malzeme. İskelet için demir profilleri kullanabilirsiniz. İnternet üzerinde fiyatlar değişiyor ancak buradaki satıcının mağaza notuna ölçüleri belirterek alınabilir.
İskeleti yaptıktan sonra geriye mdf yi iskelete sabitlemek kalıyor. YouTube'da araştırın yabancıların bayağı böyle masa yapım videoları var size ilham olur hem.

Ben 2 adet ikea alex keson aldim uzerine de arkadasin dedigi lagkapten aldim ancak derinlik yetersiz kaldi biraz o yuzden masa tablasi olarak kendin ozel boyutlarda yaptirabilirsin

Hocam mdf tercih edin daha sağlam malzeme. İskelet için demir profilleri kullanabilirsiniz. İnternet üzerinde fiyatlar değişiyor ancak buradaki satıcının mağaza notuna ölçüleri belirterek alınabilir.
İskeleti yaptıktan sonra geriye mdf yi iskelete sabitlemek kalıyor. YouTube'da araştırın yabancıların bayağı böyle masa yapım videoları var size ilham olur hem.
Anladım hocam sağolun. Bana verebileceğiniz bir ölçü tarifi varmı? 1 metre iki levha alacam derinliği kaç olsa acaba?

Bir 24 inç monitörüm var onu sürekli kullanıyorum. Bir de ara sıra uzaktan kullandığım 80 ekran LCD TV var ama onu kullanacak bir masam yok. Ayrı masa alacağıma ikisini de ortak koyacağım bir masa olsun istiyorum. İnternette L şeklinde masalar gördüm tavsiye eder misiniz? Benim için uygun olan nedir?

İkeadan L masa al avantajlı

Anladım hocam sağ olun. Bana verebileceğiniz bir ölçü tarifi var mı? 1 metre iki levha alacağım derinliği kaç olsa acaba?

Hocam şimdi yapacağınız l masa oda ile alakalı biraz. Levhaların uzunluğu 1 metreye 1 metre, levhaların eni de 80 90 cm arası yeterli olur. Masanın duracağı yeri metre ile ölçün ve gözünüzde canlandırın. Monitörlerin ölçülerini de hesaba katarak kaplanan alanı hesaplayarak boşta olan alanı değerlendirme yapın. Biliyorum biraz karışık oldu umarım anlatabilmişimdir.
Eğer boşta kalan alan size yetmeyecek gibi duruyorsa bir tarafı size yeteceğini kadar uzun yaparsınız. Levhalara gelince mdf levhayı internettede araştırın. Marangozdan ucuza geliyorsa onu da internetten alın. Bu işin tek zorlu kısmı metal iskeleti iyi ayarlayabilmek. Gerisi geliyor zaten.

Hocam şimdi yapacağınız l masa oda ile alakalı biraz. Levhaların uzunluğu 1 metreye 1 metre, levhaların eni de 80 90 cm arası yeterli olur. Masanın duracağı yeri metre ile ölçün ve gözünüzde canlandırın. Monitörlerin ölçülerini de hesaba katarak kaplanan alanı hesaplayarak boşta olan alanı değerlendirme yapın. Biliyorum biraz karışık oldu umarım anlatabilmişimdir.
Eğer boşta kalan alan size yetmeyecek gibi duruyorsa bir tarafı size yeteceğini kadar uzun yaparsınız. Levhalara gelince mdf levhayı internettede araştırın. Marangozdan ucuza geliyorsa onu da internetten alın. Bu işin tek zorlu kısmı metal iskeleti iyi ayarlayabilmek. Gerisi geliyor zaten.
Hocam üşenmedim ölçü alarak Blender üzerinden acaba nasıl durur diye modelledim kabaca. Odanın köşesinde kolon var. Kolonun genişliği 36 cm eni 22 cm. Tv'ler temsili fotoda ki gibi duracak büyük Tv 80 cm, küçük monitör 55 cm. Masanın uzun olanı 140 cm uzunluk, derinlik 50 cm. Kısa masa ise 75 cm uzunluk 50 cm derinlik. Büyük Tv modelde temsilide olsa acayip sırıtıyor. Acaba duvara mı assam bilemedim? Ne önerirsiniz? Metal ayaklar siyah olacak ve alttan birbirine bağlantılı olacak. Ayrıca kolon olmayan yerede koyabilirim masaları yeter ki şu Tv sırıtmasın. Gerçekten ne alacağımı şaşırdım. Sanırım en iyisi duvara asmak.
odama masa.png

Yeni konular

Geri
Yukarı