İki monitörlü bilgisayar nasıl kullanılır?

FearlEnessKing

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarıma 2. monitörü almayı düşünüyorum. Araştırdım ama bulamadım, sorum şu; şimdi 2 monitörü aynı kasaya bağlayacağım. Ve 2 monitörde de farklı bir görüntü olacak. Sallıyorum oyunda sol tarafta öldüm, doğmayı bekliyorum. Sağdaki monitördede video izleme istiyorum. Ancak klavye, kulaklık ve fare de 1 adet. Donanım özelliklerimi yazıyorum belki lazım olur.

Ekran kartı: MSI RTX 3060 2xventus.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 - 6 Core Processor.

Anakart: ASUS Prime B650 Plus.

Klavye: Rampage KB-r 34 winner.

Mouse: Logitech G203.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet dediğiniz mümkün. Yapabilirsiniz, basit bir şey. Yani mouse, fare, klavyeden 2 adet olmasına gerekmiyor. 2 monitörün kablosunu ekran kartınıza takıp ekranları ayıracaksınız.

2 monitöründe kablosunu bilgisayara tak ve yansıttan onu ayarlaman lazım zor bişey değil çünkü hep bende senin gibiyim hep sağda film fln izlerim

İki monitöründeki girişi de ekran kartına bağlaman lazım, sonrasında görüntü ayarlarından kolayca ayarlayabilirsin.

Yardımlarınız için teşekkür ederim :) peki iki monitör arasındaki geçişi nasıl yapacağım? Yani imleç en sağa geldiğinde direk sağdaki monitöre mi geçer? Ya da (yapılıyorsa daha iyi olur) farem (Logitech G203) üzerindeki DPI tuşuna atayabiliyor muyum? Yani klavye ve fare soldaki monitör için kullanılıyorken DPI tuşuna bastığımda ikisi de sağdaki monitör için kullanılma şansı var mı? Eğer yok ise nasıl geçiş yapacağım?

1684685332011.png

Mouse 1 monitordeyse sola doğru götürdüğünde diğer monitöre gidiyor.

Geri
Yukarı