İki PC'de iki Steam hesabı kullanmak

Ramazan038tr

Hectopat
Benim 2 tane Steam hesabım var, mesela ilk Steam hesabında CS:GO ve PUBG var. 2. Steam hesabımda RDR2 ve Horizon Zero Dawn var. Bu oyunları PC'ye indirdikten sonra bir hesapla PUBG oynayıp sonra diğer hesaba geçip RDR2 oynayabilir miyim? Her hangi VAC ban yasağı falan olur mu?

Kendime ait bilgisayarımda sürekli 2 hesap arası geçiş yapıyorum. Hiçbir sorun yok. Hatta hesaplardan birisinde (yavşak eski ev arkadaşım sağ olsun) CS:GO için VAC yasağı mevcut. Diğerinde sorunsuz oynuyorum. Daha da ötesi her iki hesap için de aynı kredi kartı ile alım yaptım ve şu an aynı mobil cihaz ile iki adımlı doğrulama kullanıyorum. VAC yasağı bu ikili kullanımdan epey önce gelmişti. Eğer aynı bilgisayarda ve ortak telefon numarası ile kullanırken bir hesaba VAC yasağı gelirse ancak o şekilde diğer hesap tehlikeye düşer. Steam'de bununla alakalı bir makale vardı hatta. Şu an bakıp linkini atamıyorum maalesef.

Ayrıca bir ipucu vereyim. Eğer aynı bilgisayarda kullanacaksanız hesapların kütüphanelerini aile paylaşımı ile her iki hesapta da oynayabilirsiniz. Ancak farklı bir kişi gibi muamele göreceğiniz için başarımlar ayrı olarak hesaplanır ve envanterler ayrı oluşturulur. Şu an içinde sadece CS:GO olan ikinci hesabımdan ana hesabımdaki 200 civarı oyundan istediğimi oynayabilirim. Hepsi gözüküyor.

Geri
Yukarı