İki PS4'ü Tek Hesapta Kullanmak

omerkpln

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim bir PS4'üm var ve abim de geçen gün yeni bir PS4 aldı. Oyunlarımın hepsi dijital. Onun benim hesabımdaki oyunları oynayabilmesi için tam olarak ne yapması gerekiyor. İkimiz de aynı anda oynayabilmeliyiz.
Şöyle bir şey olur mu bilmiyorum. Benim hesabımla kendi PS4'ünden girse oyunları indirmeye alsa sonra kendi hesabıyla girse bu oyunları oynayabilir mi?

Ayrıca psn kardeşlik yapınca kendi hesabımız secondary hesap oluyor ve bununla oynuyoruz. Secondary hesap ile oyayınca trophy kazanılmıyor diye duydum. Kardeşlik yapan arkadaşlar aydınlatabilirse sevinirim.

Tam bilgim yok. Abin senin mail ve şifresiyle kullanıcı oluşturacak. Yalnız ilk girişte sorulan soruya etkinleştirme diyecek. O şekilde oynar. Fakat kendi hesabına girince oynaması sıkıntı doğurabilir. Bende battlefield 1 ve tomb raider oyunları var. Battlefield 1 de kilit resmi var. Tomb raider ise giriyor ama demo bölümü bitince satın alın diyor.

Hallettim ama teşekkürler yine de. Eğer merak eden başkaları olursa nasıl olduğunu madde madde açıklayayım.

1- Hem siz hem de diğer kişi mail ve şifre ile bir psn hesabı açıyor.
2- Diğer kişi sizin hesabınızı kendi PS4'üne ana hesap olarak tanıtıyor, sizde onun hesabını kendi ps4'ünüze ana hesap olarak tanıtıyorsunuz. (Ayarlar-Hesap Yönetimi)
3- Sonra ikinizde kendi hesabınızla (secondary hesap oluyor) oynayamaya devam ediyorsunuz.
4- Diğer hesaptaki oyunları oynayabilmek için o hesaba girip istediğimiz oyunu indir deyip sonrasında kendi hesabımızla devam ediyoruz.

-Eğer iki PS4'te aynı hesapla oynayacaksanız birinizin çevrimdışı olması gerek. İki kişi de aynı anda online olursa biri hesaba giriş yaptığı zaman diğerini atar ve böyle devam eder.

Aslında çok basit bir işlem ama karışık anlatıldığı için zor gibi geliyor. Bu yüzden bunu hazırlayayım dedim. En azından benden sonra benim gibi bu konuları merak edenler olursa fayadalanabilsinler.

Bana
Hallettim ama teşekkürler yine de. Eğer merak eden başkaları olursa nasıl olduğunu madde madde açıklayayım.

2- Diğer kişi sizin hesabınızı kendi PS4'üne ana hesap olarak tanıtıyor, sizde onun hesabını kendi ps4'ünüze ana hesap olarak tanıtıyorsunuz. (Ayarlar-Hesap Yönetimi)
3- Sonra ikinizde kendi hesabınızla (secondary hesap oluyor) oynayamaya devam ediyorsunuz.
4- Diğer hesaptaki oyunları oynayabilmek için o hesaba girip istediğimiz oyunu indir deyip sonrasında kendi hesabımızla devam ediyoruz.

-Eğer iki PS4'te aynı hesapla oynayacaksanız birinizin çevrimdışı olması gerek. İki kişi de aynı anda online olursa biri hesaba giriş yaptığı zaman diğerini atar ve böyle devam eder.

Aslında çok basit bir işlem ama karışık anlatıldığı için zor gibi geliyor. Bu yüzden bunu hazırlayayım dedim. En azından benden sonra benim gibi bu konuları merak edenler olursa fayadalanabilsinler.

Bana yardım edermisin benim kuzenimde ps4 te satın aldığı birçok oyun var ben kuzenimin ps4 hesabını benim ps4

Ben anlamadım da benim adım mert kuzenimin adı Mehmet Emin benim ve kuzenim Mehmet Emin hangi işlemleri yapması gerekiyor yardımcı olursan çok sevinirim.
Bana yardım edersen çok sevinirim

Son düzenleme:
Bana

Bana yardım edermisin benim kuzenimde ps4 te satın aldığı birçok oyun var ben kuzenimin ps4 hesabını benim ps4

Ben anlamadım da benim adım mert kuzenimin adı Mehmet Emin benim ve kuzenim Mehmet Emin hangi işlemleri yapması gerekiyor yardımcı olursan çok sevinirim.
Bana yardım edersen çok sevinirim

Farklı bir forumdaki rehberden sizin kullanıcı adlarınıza göre uyarladım. Bu rehber işinizi görmeli :

MERT ve MEHMETEMIN daimi PSN kardeşliği için anlaşırlar ve ana hesaplarını(Oyun oynayıp, trophy kasıp, arkadaşlarının olduğu hesap) hesaplarını birbirlerine verirler.

MERT, MEHMETEMIN'in hesabını kendi PS4'üne "Primary" olarak kaydeder.
MEHMETEMIN'te, MERT'in hesabını kendi PS4'üne "Primary" olarak kaydeder.

Böylece herkesin ana hesabı kendi makinelerinde "Secondary" olur. Yani bu demek oluyor ki MERT hem MEHMETEMIN'in hesabındaki oyunları, hem de kendi hesabındaki oyunları ana hesabında sorunsuzca oynayabiliyor. MEHMETEMIN'te aynı şekil.

"Nasıl oluyor?" derseniz:

Hani "Primary" hesaptan indirilen oyun PS4'teki her hesapta çalışır ya, "Secondary" hesaptan indirilen oyun da sadece o hesapta çalışır.
İşte MERT MEHMETEMIN'in hesabını "Primary" yaptığı için MEHMETEMIN'in hesabındaki oyunları PS4'deki her hesaptan sorunsuzca oynayabilir. MERT'in hesabı da PS4'de "Secondary" olduğu için o hesaptaki oyunları sadece kendi hesabında oynayabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı