İki sene mining yapılan ekran kartının macununu yenilenmeli mi?

Hyperf1low

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i7 4770-ASUS Q87M-PLUS/BM6AE - Samsung 16 GB (2x8) DDR3 1333 MHZ Dual - MSİ GTX 1060 6GB GAMİNG X - Transcend 128GB 2.5" SATA III SSD720-Toshiba 500GB DT01ACA050- Seagate Momentus ST9500325AS 500 GB HDD
Ekran kartım GTX 1060 6 GB Gaming X. 2 sene mining yapıldı. Ama ekran kartı hiç ısınmıyor. Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum Max gördüğüm derece 67. alındığından beri hiç içini açılıp macun değiştirmedim. Sadece 3 ayda bir fanlarındaki tozları temizlerim. Asıl soruya gelirsek ekran kartım ısınmadığı halde macununu değiştirmeli miyim?

Ekran kartım GTX 1060 6 GB Gaming X. 2 sene mining yapıldı. Ama ekran kartı hiç ısınmıyor. Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum Max gördüğüm derece 67. alındığından beri hiç içini açılıp macun değiştirmedim. Sadece 3 ayda bir fanlarındaki tozları temizlerim. Asıl soruya gelirsek ekran kartım ısınmadığı halde macununu değiştirmeli miyim?
Elleme bence.

Isınmıyorsa sorun yok. Isındığı vakit thermal pad + macun değiştirirsiniz.

Demek ki macun daha kurumamış. Yeterli olur değiştirmeye gerek yok.

6 yıllık ekran kartı bu zamana kadar sıkıntı çıkarmadı çıkarmaz inşallah.

Abartmayalım zaten macun kurumaya başlarsa yavaştan sıcaklıklar normal değerlerin üstüne çıkmaya başlar. Yanlış bilgi.

Ama 6 yıllık bir ekran kartının macunu kurumaması saçma değil mi? 6 yıl dayanan macun hiç görmedim

Ama 6 yıllık bir ekran kartının macunu kurumaması saçma değil mi? 6 yıl dayanan macun hiç görmedim
Yoo değil. Demek ki pek ısınan bir modelde değil. Bende aynı sürelerde 1050 Ti kullandım, Furmark ağır yükte 45-50 dereceyi geçmiyordu mesela. Ki, ben tozlarını bile almadım hiç. Yıllarca dokunmadan kullandım. Sonrada sattım :)

Yoo değil. Demek ki pek ısınan bir modelde değil. Bende aynı sürelerde 1050 Ti kullandım, Furmark ağır yükte 45-50 dereceyi geçmiyordu mesela. Ki, ben tozlarını bile almadım hiç. Yıllarca dokunmadan kullandım. Sonrada sattım :))
Büyük ihtimal kullandıgım model gaming x baya iyi başka modellerde 75 dereceleri görenler var

Yeni konular

Geri
Yukarı