İki sistem kurulu olan diski nasıl silerim?

Miraç HTS

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim bilgisayarda iki tane disk var C ve D bölümü, iki diskede Windows 10 kurulu D'deki diske dosyalarım vardı ama Windows 10 var.
Ama C diskindeki Windows 10 biçimlendirebiliyorum ama D diskindeki Windows 10 biçimlendiremessiniz diyor. D'de dosyalarım var. C diskindekini biçimlendirsem, D'deki dosyalarımı aktarsam Windows 10 gider mi?

Resimler burada.

Not: Bu ileti düzenlenmiştir.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    34,7 KB · Görüntüleme: 37
  • d.PNG
    d.PNG
    41,1 KB · Görüntüleme: 32
  • ss.PNG
    ss.PNG
    35,8 KB · Görüntüleme: 36
  • as.PNG
    as.PNG
    41,6 KB · Görüntüleme: 28
Sana önerim önemli dosyaların alıp sıfırdan kurulum yapman ama eğer başka türlü çözmek istiyorsan G Parted yazılımı var onu indirip USB üzerinde Rufus ile yazarsan USB üzerinden boot edip seçili diski silebilirsin ama dikkatli olman gerek hatalı yaparsan tüm dosyaların gidebilir ama yine en iyisi temiz kurulum yapman.

Arkadaşlar benim bilgisayarda iki tane disk var C ve D bölümü, iki diskede Windows 10 kurulu D'deki diske dosyalarım vardı ama Windows 10 var.
Ama C diskindeki Windows 10 biçimlendirebiliyorum ama D diskindeki Windows 10 biçimlendiremessiniz diyor. D'de dosyalarım var. C diskindekini biçimlendirsem, D'deki dosyalarımı aktarsam Windows 10 gider mi?

Resimler burada.

Not: Bu ileti düzenlenmiştir.

Türkçe beni mest etti, anlamak için çaba sarf ettim 😄
Önerebileceğim en temiz yol, bilgisayardaki tüm özel verilerini harici bir diske yedekleyip Windows'u tekrar kurmak.
Yedekleme imkanın yoksa: Biçimlendirmene izin verdiği diskteki Windows aktif olan değildir. Tüm özel verilerini C diskine, yani aktif Windows'un bulunduğu diske taşı. Bi' klasör açıp içine atabilirsin. Sonra D sürücüsünü NTFS dosya sistemi ile biçimlendir. Arkasından verilerini oraya tekrar taşıyabilirsin.

Geri
Yukarı