Çözüldü İki Vengeance RAM takınca PC çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

epnax

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta önce internet üzerinden kendi RAM'imin aynısınından sipariş ettim (Corsair Vengeance CL16 8 GB DDR4 3000MHz) Anakartımda iki tane RAM slotu olduğu için yan yana taktım ama bilgisayar çalışmadı. Yeni aldığım RAM'den şüphelendiğim için onu tek taktığımda PC açıldı. İki RAM de tek tek çalışmasına rağmen ikisi aynı anda çalışmıyor. Nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim ama anakartımın üzerindeki EZ Debug LED'lerinde sırasıyla DRAM ve CPU ışıkları yanıp söndüğü için hiçbir görüntü alamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta önce internet üzerinden kendi RAM'imin aynısınından sipariş ettim (Corsair Vengeance CL16 8 GB DDR4 3000MHz) Anakartımda iki tane RAM slotu olduğu için yan yana taktım ama bilgisayar çalışmadı. Yeni aldığım RAM'den şüphelendiğim için onu tek taktığımda PC açıldı. İki RAM de tek tek çalışmasına rağmen ikisi aynı anda çalışmıyor. Nedeni nedir?
Hm sanırım çipleri farklı hocam. Bunu yaşayanlar olmuştu, zannımca dual kit almadığınız sürece uyumlu çalışacaklarının garantisi yok ne yazık ki.

Bir RAM ile bilgisayarınızı çalıştırın. Load Default Settings yapıp çıkın. Sonra sistemi kapatıp 2 RAM takıp deneyin.

dediğiniz şeyi yapmadım ama ikisini de kullandım bir süre performans eksikliği görmedim. Bios reset attım xmp açıp denedim yine olmadı . Sorun anakartımda olabilir mi . Garantisi devam ediyor.
CPU-Z SPD ekran görüntüsü paylaşın. PrintScreen ile...

Önce bir RAM, sonra diğeri.

Ayrıca anakart modelinizi ve BIOS sürümünü de belirtin.
CPU-Z SPD ekran görüntüsü paylaşın. PrintScreen ile...

Önce bir RAM, sonra diğeri.

Ayrıca anakart modelinizi ve BIOS sürümünü de belirtin.
H110M Gaming Anakartım
American Megatrends Inc. 5.B0, 25.06.2018

Dosya Ekleri

• ram432.png
    ram432.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 55
  • ramnot432.png
    ramnot432.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
dediğiniz şeyi yapmadım ama ikisini de kullandım bir süre performans eksikliği görmedim. Bios reset attım xmp açıp denedim yine olmadı . Sorun anakartımda olabilir mi . Garantisi devam ediyor.

H110M Gaming Anakartım
American Megatrends Inc. 5.B0, 25.06.2018
Hocam
Thaiphoon Burner - Official Support Website

Bu programı indirip aç
Read'e bas
Ordan
Read SPD'ye bas

Eğer anlamadıysan şu linke tıklayabilirsin detaylı anlatımı var:
Toplam 10 dakikanızı almaz, her iki ram için de yapıp SS alın. Sırayla yapın tabii ki. Sorun ondan mıymış anlayalım kesin olarak. Bazen kodlar bile aynıyken farklı çip oluyor.

Geri
Yukarı