İki Xeon X5450 ve GTX 1060 sisteme 550W PSU yeter mi?

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
Arkadaşlar bol pazarlık ile 360 TL'ye 8 GB RAM, S5000VSA anakart, 550W PSU, kendi orijinal kasası ile server sistemi aldım.

Şu an sistemde Win 10 var ve işlemci olarak idareten bir tane Xeon E5050 var, bir de GT630. Tahmin edersiniz ki şuan ki hali ile Minecraft'ı her şey Low'da 50 FPS açıyor. Ve sesi 3 oda uzaktan duyuluyor o da ayrı konu. Sistemi yükselteceğim.

GTX 1060 ile dar boğaz yapmayacağını düşünüyorum internette videoları var ve full ekran kartı kullanımı sağlıyor. Aliexpress'ten iki adet xeon X5450 alacağım, bu işlemciler Intel'in sitesinde 120W dense de 150W kadar enerji çekebiliyor. 550W güç kaynağı var, server güç kaynağı olduğundan bana satıcı kalitesinin iyi olduğunu söyledi. Cooler Master PSU calculator sitesi 550W güç kaynağı öneriyor tüm sistemi girince. Fakat bu sistem 7 yıllık. Anakartın BIOS'u 2010'da üretildiğini söylüyor. Hazır bir sistemmiş her şey orijinal. Anakart O.C desteklemiyor, yani işlemcilerin voltajları filan aynı kalacak.

Deneyimli arkadaşlara sesleniyorum 7 yıllık güç kaynağına server güç kaynağı olsa bile ne kadar güvenilebilir ?

20170509_172704.jpg
20170509_172833.jpg

Server kasayı üretenler daha sonradan bu sisteme 1060 takılacağını hesap etmedikleri için o PSU ile sıkıntı yaşayabilirsin. Sonuçta yıllar geçtikçe PSU verimliliğini kaybeder. Üstelik iki işlemci takacakmışsın ki komple sistemden olmak var işin ucunda 600W bile güvenmem en az 750W alırdım ben bu sisteme.

X5460 da alabilirsin. Çift Xeon'lar üzerine PC toplamada LinusTechTips kanalının bir videosu var izlemeni öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

X5460 da alabilirsin. Çift Xeon'lar üzerine PC toplamada LinusTechTips kanalının bir videosu var izlemeni öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izlemiştim. Yinede tavsiyeniz için teşekkürler, Linus bro ne yazıkki güc kaynağını belirtmemiş ama olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı