İkinci Belleği Takınca Bilgisayarın Açılmaması ve Mavi ekran hatası

supernova66

Hectopat
Daha fazla  
Beyler 2 tane 4 GB 1600 MHz belleğim var. Ama 1 tanesi arızalı galiba. Onu takınca PC açılmıyor ya da açılsa bilene mavi ekran veriyor. Frekanslarının uyumlu olmama gibi bir ihtimali yok. Çünkü ikili satın almıştım zaten. Neden böyle oluyor ? Bir yardımcı olun. Anakartla alakası var mı ? Bir de şöyle bir şey var. 4 slottan 2 tanesi tamamen çalışmıyor. Zaten başka RAM de denedim. Çalışan 2 tane slot var. RAMin biri iki slottada tek olduğunda normal çalışıyor. Ama diğeri o slotlarda da çalışmıyor.

RAM: Sniper - F3-12800CL9D-8GBSR - G.SKILL DDR3 Memory
Anakart: GIGABYTE - Motherboard, Graphics Card, Notebook, Slate, Mini PC, Server, PC Peripherals and more / GA-Z68AP-D3 (Rev. 1.0)(Anakart,Yonga Seti Z68,Soket 1155) /

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk Mavi Slotları deneyin. Eğer birini Mavi diğerini ise Beyaz Slot'a takarsanız Büyük ihtimal çalışmayacaktır.

ilk mavi slotları denediğimde de aynı her türlü şekilde denedim o ramin birini takdığımda açılmıyo. zaten üstte belirtmiştim slotların hepsi çalışmıyo. 2 slotta sorunsuz çalışan ram diğer 2 slotta çalışmıyo

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı