Çözüldü İkinci dönem Edebiyat dersinden kalınırsa sorumluluğa girilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
21 puan ve üzeri düşürürseniz sorumluluğa girmezsiniz. Basit aritmetik ortalama hesabı aslında. 79+21=100/2=50. Yıl sonuna göre de 50 puan düşürmüş oluyorsunuz dolayısıyla sorumluluğa da kalmıyorsunuz. Konuya geri dönüşünüzü de bekliyor olacağım.

Ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılma

MADDE 56
- (1) Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;
a) İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70,
21 puan ve üzeri düşürürseniz sorumluluğa girmezsiniz. Basit aritmetik ortalama hesabı aslında. 79+21=100/2=50. Yıl sonuna göre de 50 puan düşürmüş oluyorsunuz dolayısıyla sorumluluğa da kalmıyorsunuz. Konuya geri dönüşünüzü de bekliyor olacağım.

Ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılma

MADDE 56
- (1) Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;
a) İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70,

Çözüm
21 puan ve üzeri düşürürseniz sorumluluğa girmezsiniz. Basit aritmetik ortalama hesabı aslında. 79+21=100/2=50. yıl sonuna göre de 50 puan düşürmüş oluyorsunuz dolayısıyla sorumluluğa da kalmıyorsunuz. Konuya geri dönüşünüzü de bekliyor olacağım.

Gerçekten mi? Vallahi içimi rahatlattın kaç gündür bunu düşünüyorum çalışmaya vaktim de yok hastaneye git gel yapıyorum. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı