İkinci Ekran performansı düşürür mü?

emintsr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar aşağıda listelediğim özelliklere sahip bilgisayarım için ikinci ekran alıp, bağlamayı düşünüyorum. Sistemime acaba çok yük bindirir mi, oyun içerisinde tek ekranı kullanırken FPS düşüşü yaşar mıyım?

i7-8750H (Çekirdek: 6 Mantıksal İşlemci: 12)
16 GB RAM
GTX 1050

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift ekran kullanıyorum. Çok düşürmüyor. Ekran kartına daha fazla yük biner ve performans düşenlere karşılık olarak, ekran kartını iki sisteme bağlamıyoruz. 2 monitörü bir ekran kartına bağlıyoruz. 2. monitör sadece arka plan da çalışan programı diğer monitör de göstermeye çalışmandır. Yani mesela ana ekranında oyun oynuyorsun. Fakat arkaplan da Chrome veya başka bir uygulama çalışıyor. Sadece uygulamanın arkaplan da değil, diğer monitör de gözükmesini sağlar.

2 ekran sadece arka da duran uygulamanın vs. ekrana gelmesini sağlar. Yani hiç ekran bağlamasan bile 2 oyun açık olsa yine de 2 oyun açılmış sayar. 1 ekranın olsa ve 2 oyun açsan, yine de bilgisayar onu 2 bilgisayar olarak sayar. 2 monitör taksan da bir şey değişmez. performans çok değişmez.
Örneğin; ben hikaye oyunları oynarken diğer monitöre yayın açıyorum veya video açıyorum. Gerçekten çok iş görüyor. Ya da arkadaşlarım ile beraber multiplayer bir oyun oynarken genel de Discord durur.
Ne demek istediğini anlamadım uykuluyum tam algılayamıyorum ama benim anlatmak istediğim bir ekranda CS:GO oynarken diğer ekranda başka bir oyun oynarsan performans düşer anlamındaydı.

Ne demek istediğini anlamadım uykuluyum tam algılayamıyorum ama benim anlatmak istediğim bir ekranda CS:GO oynarken diğer ekranda başka bir oyun oynarsan performans düşer anlamındaydı.
Ya dediğim şey, iki ekran da oyun oynayamazsın. Oyunun birini oynarken zaten önplan da o olur. Mesela, 2 oyun açık. Birini oynuyorsun. Tek monitörün var ve diğer monitörün arkaplan da duruyor. Yani performansını yine düşürür. İki oyun açık olduğu için. Sağ monitör sadece görüntü verir. Oyunu sağ monitöre taşısan da ek olarak performans kaybı yaşatmaz. Ayrıca bir oyuna tıkladığında zaten önplana o geçer. Çift monitör kullanmadığın için bilmiyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı