İkinci el 1000 TL'ye bilgisayar almak

Bilgisayarın özellikleri:

MSI 970A-G46 (MS-7693) Anakart
8 GB RAM
Everest BTX-750-1 PSU
NVIDIA GeForce GT 420 Ekran Kartı
AMD FX 6300 Six Core Processor (6 CPUs) 3.5 GHz İşlemci

Fiyatı 1000 TL ikinci el alayım mı arkadaşlar uygun mudur?
Hocam uzak durun gerçekten bu laptop sizi üzer. Ayrıca FX serisi işlemcilerden çok çektim aşırı problemliler. Bu bağlamda sıfır ürünlere yönelin ve en azından FX serisinden uzak durun. Sadece browsing gibi temel işlemler yapacaksanız, Pentium bile işinizi görecektir. Sıfırını bile bulursunuz. Birde Linux kurdunuzmu tadından yenmez.

Hocam uzak durun gerçekten bu laptop sizi üzer. Ayrıca FX serisi işlemcilerden çok çektim aşırı problemliler. Bu bağlamda sıfır ürünlere yönelin ve en azından FX serisinden uzak durun. Sadece browsing gibi temel işlemler yapacaksanız, Pentium bile işinizi görecektir. Sıfırını bile bulursunuz. Birde Linux kurdunuzmu tadından yenmez.
Laptop değil hocam dediğim gibi bütçe bu yayınlarda gelişene kadar idare etmelik bir bilgisayar olacak 3.5 GHz az değil

O zaman İntel i5 2. veya 3. Nesil işlemcili bir şeyler bak. Yada toplamayı biliyorsan Sahibinden. com dan falan en uygun fiyatlarla parçaları alıp kendin toplarsın. Bu arada elinde hiç parça yokmu 1000 TL çok düşük çünkü, mesala RAM' in vardır ne biliyim güç kaynağın vardır falan.

Uzak dur. Şöyle bir sistem toplayabilirsin.
Ryzen 3 1200(300TL)
A320M Anakart(250TL)
8GB DDR4 RAM(180TL)
HD7850(250TL)
320GB HDD(50TL)
400-500W Kasa(100TL)

O zaman İntel i5 2. veya 3. Nesil işlemcili bir şeyler bak. Yada toplamayı biliyorsan Sahibinden. com dan falan en uygun fiyatlarla parçaları alıp kendin toplarsın. Bu arada elinde hiç parça yokmu 1000 TL çok düşük çünkü, mesala RAM' in vardır ne biliyim güç kaynağın vardır falan.
Ryzen 1200 varken eski nesil Intel alınmaz.

Ryzen 1200 varken eski nesil Intel alınmaz.
Emin ol bunu bizde biliyoruz zaten, mesajlara bakarsanız siz den önce yaptım ben bu öneriyi en azından R3 1200 ve A320 veya B350 bir anakart alın dedim. Arkadaş 1000 TL' yi bir kuruş bile geçemem diyor. Topladığınız sistem deki fazladan 200 TL' yi siz mi ödeyeceksiniz arkadaşa?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı