İkinci el 1000 TL'ye bilgisayar almak

saritepe

Centipat
Bilgisayarın özellikleri:

MSI 970A-G46 (MS-7693) Anakart
8 GB RAM
Everest BTX-750-1 PSU
NVIDIA GeForce GT 420 Ekran Kartı
AMD FX 6300 Six Core Processor (6 CPUs) 3.5 GHz İşlemci

Fiyatı 1000 TL ikinci el alayım mı arkadaşlar uygun mudur?

Bilgisayarın özellikleri:

MSI 970A-G46 (MS-7693) Anakart
8 GB RAM
Everest BTX-750-1 PSU
NVIDIA GeForce GT 420 Ekran Kartı
AMD FX 6300 Six Core Processor (6 CPUs) 3.5 GHz İşlemci

Fiyatı 1000 TL ikinci el alayım mı arkadaşlar uygun mudur?
Güzel bir sistem fakat oyun oynayacaksanız ekran kartını yükseltmeniz gerekiyor.

Bu sistemin neresi güzel arkadaşlar?. Kaçırdığım bir şeymi var yani bu sistem de cazip olan ne var?. Tamam bütçe kısıtlı DDR3 bir sistem olmasına bir lafım yok fakat işlemci çöp, ekran kartı çöp, PSU çöp. Ee ne kaldı geriye?

Bu sistemin neresi güzel arkadaşlar?. Kaçırdığım bir şeymi var yani bu sistem de cazip olan ne var?. Tamam bütçe kısıtlı DDR3 bir sistem olmasına bir lafım yok fakat işlemci çöp, ekran kartı çöp, PSU çöp. Ee ne kaldı geriye?
Ama arkadaş belirtmedi oyun oynayacak mı veya oynamayacak mı ona göre değerlendirme yapalım.

Dostum yerinde olsam böyle şeylerle hiç uğraşmazdım 1000 lirayı çöpe atmaktan başka bir şey değil. Hem 2. el hemde eski bir sistem, verim alamazsın.. Bence bütçeni ikiye katlamaya çalış 2000 lira civarına bi apu sistem al.

Oyun oynamayacak olsa bile sistem güzel değil bence. Parça parça toplamak daha mantıklı. İşlemci, anakart ve RAM'i bir arada alın bence.200 liraya da kasa PSU alırsınız.

Ama arkadaş belirtmedi oyun oynayacak mı veya oynamayacak mı ona göre değerlendirme yapalım.
Oyun oynasın veya oynamasın, o sisteme 1000 TL asla verilmez. İkinci el den bir R3 1200 İşlemci ve A320/B350 ikilisiyle, ve bütçeyi biraz da arttırarak hem güncel hemde daha iyi bir cihaz alabilir. Şu saat ten sonra Fx serisi işlemcilere kesinlikle bulaşmamanızı öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı