Ikinci el 1500 TL PC toplama

Kirpii

Centipat
Değerli Technopat ailesi şöyle başlayayım. Ben 15 yaşında PC bileşenlerine meraklı ve daha önce PC toplamamış birisiyim. Sürekli forumlarda gezip yeni teknolojileri, güncel konuları takip etmeye bayılırım. Ama bu isteğime karşılık sıfır ve pahalı bir sistem toplamayı değil ucuz ve ikinci el bir bilgisayar toplamak istiyorum. Çünkü bilgisayar oyunlarını hiç oynamıyorum. Şimdi bu bilgisayarı toplamamın amacı tüm bileşenlerini kendim montalamak istemem. Yani elime ekran kartını, işlemciyi almak yakından bakmak incelemek istiyorum. Ayrıca bilgisayardan tek beklentim kasmaması ve kod yazabilmem başka hiçbir beklentim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Not: Fiyat ne kadar düşük o kadar iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
2. 3. nesil I5 işlemcilere bakın.
Ekran kartı olarak da RX460, GTX950, GTX960, GTX1050 ve bu seviyedeki kartlara yönelin.
SSD'yi sıfır olarak alın, 240 GB SSD 200 TL zaten.
RAM 8 GB 1600Mhz DDR3 100-150 TL civarında bulursunuz.
PSU'yu sıfır almanızı öneriyorum. Bu alınabilir: FSP FSP500-60AHBC 500W Aktif PFC Güç Kaynağı

Bu PC'nin fiyatı 1780tl. Bütçenizi bu şekilde bir miktar arttırabilirseniz bu fiyata sıfır bir pc almanız mümkün. Eğer daha ucuz olması gerekiyorsa işlemciyi 2200g'ye düşürerek 1700tl'ye alabilirsiniz. Aradaki küçük fiyat farkı ile çok daha iyi bir pc almış olacaksınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı