İkinci el 3D printer alınır mı?

olcayaak

Centipat
Daha fazla  
Hocamlar Ender 3V2 düşünüyorum. Bütçem 4.5k civarı. Sahibinden'de birkaç ilan vardı en son. Sizce ikinci el 3D printer alınır mı? Alınırsa hangi testler yapılmalı?

Ayrıca aynı bütçede daha iyi yazıcılar var ise bilmek isterim.

Giriş seviyesindeki yazıcıların ikinci el alınmasını pek mantıklı bulmuyorum açıkcası. Sıfır almanızda fayda var gibi.

Giriş seviyesindeki yazıcıların ikinci el alınmasını pek mantıklı bulmuyorum açıkçası. Sıfır almanızda fayda var gibi.

Hocam Neo alacaktım ancak övende var sövende var bilemedim ne alsam ne almasam bütçem 5K ne önerirsiniz?

Aynı bütçede ender 3 Neo tavsiye ediliyordu. Ben neo aldım memnunum. Test için baskı yaptırabilirsiniz
hocam ne baskısı alıyorsunuz hiç sorun yarattığı oldu mu?

Neolar, Ender 3 Pro ve Ender 3 V2'den yıllar sonra çıktı, güncel versiyon. Neo zaten "yeni" anlamında.

Neo 1 diye bir versiyon yok. Creality'nin sitesinden bakabilirsin.

Bütçen dahilindeki yeni Creality ürün Ender 3 Neo. Kullanmayı bilenler gayet güzel baskı alabilir Ender 3 serisinde.

Ben pandemi sırasında Ender 3 V2 kullandım, 2 yıl sonunda da sattım. Ses ve hız dışında benim neredeyse tüm beklentilerimi karşıladı. Çok ucuza yapılabilecek upgradeler ile gayet güzel baskılar aldım. Makineye yaptığım en "büyük" harcamam fanlar oldu. Onlar da o zaman için 300 lira idi, 2 Bequite 12V fan, 2 tane de sıfır OEM 5V laptop fanı. Diğerleri sert yay, hotend fix için Capricorn boru ve voltaj düşürücü devre vs. gibi daha da ufak harcamalardı.

Ben V2'yi sevdim çünkü kurcalamak ve makineyi anlamak kolaydı. Anakart, motorlar, frame ve PSU idi benim gözümde.

Şu anda aynı statüde olan Ender 3 Neo. Mevcut fiyatıyla Cr Touch koymasalar da alınır, hatta koymayıp daha da ucuz satsalar da bence olurmuş. Mevcut tabla boyutunda Cr-Touch ya da BL-Touch bana göre gerekli değil. Tabla ayarını iyice öğrenip yaptıktan sonra rahatlıkta 1kg filament tabla ayarını ellemeden de bitirilebiliyor, benim tecrübem bu şekilde oldu.

CR/BL touchlı tabla ayarındaki yanılgı şu: Çoğunlukla full otomatik old. sanılıyor, bu seviyelerdeki makinelerde böyle bir durum yok, kaba ayar iyi yapılmazsa BL/Cr-touch yetersiz kalır. 3-4 sonsuz dişlili ürünlerde full otomatik ayar marka ve modele göre olabiliyor ama aynı fiyat seviyesinde makinelerden bahsetmiyoruz bu durumda.

Aldığım baskılardan bir kısmı da bu şekilde:

Eki Görüntüle 1758454

Yurtdışına çıkıyorsan (TR'de satan hala yoksa)Prusa klonu Sovol SV06 ya da yeni çıkan Prusa MK4 alınabilir ama TR'de ucuz yollu olarak bence Ender 3 Neo. Bambuların söylendiği kadarıyla kalite kontrolü sıkıntılı, Voron toplamak da 3D printerla yeni tanışanları yorar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı