İkinci el Acer V7 Nitro alınır mı?

Masuraki

Hectopat
Daha fazla  
Acer V7 Nitro
*İ5 3.5GHZ
*GTX 860
*1080 HD EKRAN
*M 2 SSD (3 YIL GARATI DEVAM EDIYOR)
*SIYAH MAT TASARIM
*AKILLI FAN TEKNOLOJISI (TOZ TUTMAYAN PC)
*TURBO FAN
*AKILLI BATARYA TEKNOLOJISI
*17 INC DEV EKRAN
*OLDUKCA INCE (KOLAY TAŞINILABILIR)
*YANINDA KLAVYE VE SOGUTUCU SETI VERILCEK
*2020 YE KADAR KASKOLUDUR BILGISAYAR
*OLDUKCA TEMIZ KULLANILMISTIR DAHA KENDI KLAVYESI HIC KULLANILMADI HEP EK KLAVYEYLE KULLANILDI
* 1 yıl önce alındı

Bu laptop hakkında ne düşünüyorsunuz? Masaüstü almayı düşünmüyorum, laptop işimi kolaylaştırır. Yazılımla da ilgileniyorum, yanımda taşımak çok işime yarayacaktır.
Fiyatı 2900 TL, fiyatı 2500'e çekmeye çalışacağım.

PUBG'yi 55-70 FPS aralığında oynuyormuş.

371578
371579

Son düzenleyen: Moderatör:
4.nesil işlemci varsa şu an 8. nesil işlemcilerin satıldığını düşünürsen o kadar yeni olmamalı, zaten ekran kartı da aynı şekilde 3 nesil eski.
3kg olmalı. Yani arabayla gezmiyorsan taşınabilirliği de kötü.
Ben almazdım 2900'a. 1500lere 5.nesil i5 işlemcili laptoplar alınabiliyor, ekran kartı daha düşük olabilir tabii.

Orta halli iyi bir laptop istiyorum performans ve oyun için ayrı pc kurmayı düşünüyorum laptop u yazılım geliştirme amaçlı kullanmayı düşünüyorum almışkende fiyatına göre iyi birşey istiyorum. Hemde oyun oynarım diye düşünüyordum.
uzun saatler yazılım amaçlı kullanacağım ve ısınma yavaşlama yaşamamalıyım ve taşınabilmesi benim için çok iyi bir ayrıntı olur seyahat halindeykende çalışmalarıma devam edebilmemi sağlar ev içi de rahat kullanım sağlar benim için

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun için ayrı sistem kuracağım diyorsan, 13-15"lik ekranlı HD graphicsli bir makina da işini görür, fiyatlar dediğim gibi. Yerinde olsam almazdım, 7200U'lu ürünlere bakabilirsin ikincielde, 4200H'a denk gelir. SSD garantisi Samsung'da yanılmıyorsam alan kişi için geçerli.

Bu bilgisayar biraz fazla eskidi. Acer kullanmanı önermem. Alacaksan Predator modellerine bak. Onların da fiyatları malum çok yüksek. Acer bilgisayarların kasa kalitesi berbat. Bende VX15 modeli var. Ekranı üstünden tutup çok hafif bir şekilde çektim anında menteşesi kırıldı. Ekranı sağlam olduğu halde ekran değişimi yaptılar. 600 lira çöpe gitti.

O serilerde kronik olarak üst kapak köşelerinde zamanla boya atıyor. Bunun haricinde alınabilir bir laptop. Isınma sorunu yaşayacağınızı zannetmiyorum. Fan Controller uygulaması ile fanlar tam devirde çalışarak ısınma sorunu yaşatmayacaktır.

Bu bilgisayar biraz fazla eskidi. Acer kullanmanı önermem. Alacaksan Predator modellerine bak. Onların da fiyatları malum çok yüksek. Acer bilgisayarların kasa kalitesi berbat. Bende VX15 modeli var. Ekranı üstünden tutup çok hafif bir şekilde çektim anında menteşesi kırıldı. Ekranı sağlam olduğu halde ekran değişimi yaptılar. 600 lira çöpe gitti.
Bende Acer marka laptop kullanıyorum gayet düzgün fiyatına göre malzeme kalitesi.

Bu laptop bende mevcut. Yaza doğru 2750 ye satmayı düşünüyorum. Artılarını eksilerini söyleyeyim;
Artıları :
- 17.3 inç olması ve dolayısıyla geniş kasa
-Oyun laptopları gibi kalın değil. Taşınabilirliği rahat.
-Gpu ve Cpu için iki ayrı fan. Thermal cooling seçeneği ile fanlar yüksek devirde çalışabiliyor. Ve Dust defender uygulaması sayesinde bilgisayar boştayken ters akımla toz birikmesini önlüyor.
-Artık standart sayılır ama Full HD olması.
-4 hoparlörlü olması, ses kalitesi de güzel.
-Ekran ips ve her açıdan güzel görünüyor.
-Klavye kırmızı ledli, karanlıkta çok kullanışlı. (bana göre artı)
Eksileri :
-Stok harddisk 5400 rpm, (bana göre eksi)
-Mikrofon için ayrı jak girişi yok,
-17inçlik çanta bulmak.
-WiFi uzaklığı zayıf. Fakat çekiyorsa ping problemi falan olmuyor. Hatta acer patch yayınlamış sanırım ama wifi kullanmadığım için çok bakamadım.
Piyasa açısından alınması mantıklı. 3000 tl altı U işlemcili laptoplar bi halta yaramıyor. Dolayısıyla ekran kartlarına bakarsak da 940mx veya mx 150 de aynı şekilde. Oyun değerlerine gelirsek, 3 senelik laptop olduğu için termal macunu yeniledim, fanları temizledim (dust defender gerçekten işe yarıyor toz çok azdı) ve oyun değerleri şöyle :

-CS:GO Dust2 5v5 /Orta grafikler, msaa kapalı, fxaa açık, anisotropik 16x, 1920x1080/ 78-107 fps ama genel olarak 86 fps bu ayarlarda
-PUBG Erangel / 1920x1080 çözünürlük, ekran ölçeği 90, Kenar yumuşatma Orta, doku düşük, görüş uzaklığı düşük geri kalan ayarlar çok düşük / min 47 max 63 fps ortalamada 54 fps civarı oynatıyor.

Açıkcası işlemci 4. Nesil i5 ama H karakterli yani performans sınıfı ve 3.5 ghz her türlü bi üst ekran kartını bile rahatça kaldırabilir. Ekran kartı eski 8xx serisi günümüz oyunlarında başarılı diyemem ama 30 fps üstü şekilde oynatır sonuçta gtx 860m. Kasasına gelirsek ben daha bir sorun yaşamadım, boya atması falan olmadı, köşelerde biraz olabiliyor o da çantayla nasıl taşındığına bağlı. Fazladan 8gb ram ve ssd ile daha başarılı sonuçlar elde edilebilir. Markaya gelirsek, Vn7 nitro serisi gayet başarılı bir seri. Arkadaşımda msi gtx 950m ekran kartlı bir oyun serisi laptop vardı ve ısınma problemi vardı. Diğer serileri daha iyi olabilir ama fiyat olarak da fark var. Dolayısıyla ben de zamanında iyi ki almışım ve şuan da piyasaya göre mantıklı bir seçim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı