İkinci el akıllı telefon alırken nelere dikkat edilmeli?

bludger789

Femtopat
Herkese merhaba, genelde PC'ye odaklandığım için telefonlarla pek aram yok. 2017'de GM5 aldım ve geçen sene askerde çaldırana kadar kullandım. O zamandan beri, zaten ilgilenmediğim telefonlara daha soğuk bakmaya başladım. Birkaç gündür ikinci el olarak, idare edecek türden bir akıllı telefon arıyorum. Merak ettiğim konu şu; baktığım ilanlarda 2 GB RAM ve 16 GB hafızaya sahip, ortalama 5.0 inç birçok sağlam Vestel Venüs 300-350 TL civarına satılıyor. Samsung, General Mobile, LG gibi markalar ise 1GB RAM, 8 GB hafızaya sahip ve ekranları da ortalama 4.5 inç. Bunların fiyatı ise 500 TL civarı.
Yani bir tarafta ekranı daha büyük, özellikleri daha iyi görünen ve fiyatı daha uygun bir telefon var, diğer tarafta ise onun yarısı kadar olan ve fiyatı daha yüksek modeller. Vestel Venüs sorunsuz kullanılabilir mi?

Ayrıca Vestel Venüs'ü saymazsak bile, bu sefer diğer markalar arasında aynı durum yaşanıyor. RAM ve hafıza düşük olmasına rağmen, daha iyi olan telefondan pahalı oluyorlar. Bu fiyat farklarının sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam fiyat değişikliğinin sebebi; bazı kişiler o telefonu daha iyi görüyor veya piyasası daha yüksek. Ayrıca maalesef bu devirde güven çok yok en azından şehir içinden kargosuz almanızı öneririm, ben telefon alırken canlı buluşup adamdan telefonu şimdiden ön izlenim olarak kullanmamı istedim. 10 dakika kullandım ve sorun görmeyince parayı verdim aldım sizde bu ve benzeri unsurlara dikkat edebilirsiniz; bir sorunuz olursa buradayım saygılar...

Faydalı olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı