İkinci el alınan ekran kartı sistemime görüntü vermiyor

Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İkinci el aldım, testini canlı olarak yaptık, birkaç dakika FurMark yaptırdım bir sorun yoktu. Eve geldim kasaya taktım ve tüm parçaların çalışıyor olmasına rağmen BIOS ekranı dahi gelmiyor. Kartı çıkarınca BIOS geliyor, eski kartla da geliyor, ama yeni kartla olmuyor, yapmadığım şey kalmadı deli olmama çok az kaldı Allah rızası için yardım edin.

Bir kaç öneri vereyim hocam.
Düşük bir ihtimalle de olsa kabloyu anakarta takmış olabilirsiniz onu kontrol edin.
Kabloda sorun olabilir deneyin ekran kartı hiç dönmüyor sanırım ama denemekte fayda var.
Eski ekran kartınızı yükleyip eski driverin sürücüsünü silin.
Ram veya işlemciyi kontrol edin tam oturduklarını özellikle rami.
Anakartinizin ekran kartını destekleyin desteklemediğine bakın.

BIOS'u sıfırladın mı?

Evet, daha sonra onboarddan bakınca ekran kartım gözükmüyor aygıt yoneticisinde

Hocam aynısı başıma geldi, bilgisayarcıya götürdüm anakartım desteklemiyormuş başka bir anakarta taktı hala şu an kullanıyorum, sorun sizde de anakart olabilir, bilgisayarcıya götürüp baktırın bence.
Benim de kartım RX 570.

Pazar günü bilgisayarcı bulmam biraz zor hocam. Dediğiniz gibi anakart kaynaklı olabilir ama 1155 pin anakartların hangisine takarsam takayım bu sorunu yaşamaktan korkuyorum

Harici güç kablosu takılmayan kartlardan ise anakartınız desteklemiyor.

ASUS M5A97 R2.0 ile RX 550'yi çalıştıramadım siz düşünün.

8pin güç beslemesi var hocam

Birkaç öneri vereyim hocam.
Düşük bir ihtimalle de olsa kabloyu anakarta takmış olabilirsiniz onu kontrol edin.
Kabloda sorun olabilir deneyin ekran kartı hiç dönmüyor sanırım ama denemekte fayda var.
Eski ekran kartınızı yükleyip eski driverin sürücüsünü silin.
RAM veya işlemciyi kontrol edin tam oturduklarını özellikle RAM'i.
Anakartinizin ekran kartını destekleyin desteklemediğine bakın.

Anakartın ekran kartı desteğine nereden bakabiliriz?

İkinci el aldım, testini canlı olarak yaptık, birkaç dakika FurMark yaptırdım bir sorun yoktu. Eve geldim kasaya taktım ve tüm parçaların çalışıyor olmasına rağmen BIOS ekranı dahi gelmiyor. Kartı çıkarınca BIOS geliyor, eski kartla da geliyor, ama yeni kartla olmuyor, yapmadığım şey kalmadı deli olmama çok az kaldı Allah rızası için yardım edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı