İkinci el anakart alınır mı?

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Yavaş yavaş Ryzen sistem toplamak için sıfır ürünler yerine kırmızı uygulamada ikinci el ürünler biraz cazip geliyordu ancak varsa aranızda ikinci el işlerinde tecrübeli arkadaşlar sormak istediğim ikinci el satıcıları çok yalan atıyor mu? Bir ürüne hiçbir sorunu yok diyen birisinin eve geldiğinde bir sorunu çıkabiliyor mu? Bu tarz sorunlar çok oluyor mu?

RAM alacağım, şüphe giriyorum. Anakart desen en tehlikeli bir bileşen. Garantisi devam eden ürün desen yine bir hile çıkma ihtimali olabilir.

Biraz düşündüm, indirim olduğunda az bir şey fazla gitsin, sıfır ürün gelsin. Daha mantıklı diye düşündüm.

Sizlerin bu konuda tavsiyeleri neler? Ayrıca ikinci el alışverişinde şahsın evini öğrenmek sonradan bir işe yarar mı?

Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Merhaba arkadaşlar.

Yavaş yavaş Ryzen sistem toplamak için sıfır ürünler yerine kırmızı uygulamada ikinci el ürünler biraz cazip geliyordu ancak varsa aranızda ikinci el işlerinde tecrübeli arkadaşlar sormak istediğim ikinci el satıcıları çok yalan atıyor mu? Bir ürüne hiçbir sorunu yok diyen birisinin eve geldiğinde bir sorunu çıkabiliyor mu? Bu tarz sorunlar çok oluyor mu?

RAM alacağım, şüphe giriyorum. Anakart desen en tehlikeli bir bileşen. Garantisi devam eden ürün desen yine bir hile çıkma ihtimali olabilir.

Biraz düşündüm, indirim olduğunda az bir şey fazla gitsin, sıfır ürün gelsin. Daha mantıklı diye düşündüm.

Sizlerin bu konuda tavsiyeleri neler? Ayrıca ikinci el alışverişinde şahsın evini öğrenmek sonradan bir işe yarar mı?

Bence alma, ben telefon almıştım bir kere adam işlemcisine replika işlemci koyup bize satmış.
Kısaca alma insanlar çok kötü.

Merhaba arkadaşlar.

Pinleri yamuk veya kırık değilse buluştuğunuzda kontostrol müydü neydi Anakartın üstündeki Pil tarzı şeyleri kontrol edin. Patlama akma falan yoksa hiçbir yerde temiz ürünse bence alınabilir.

Valla ikinci el yani biraz riskli fakat, satıcı kişiden testler vb veya anakart çalışırken video isteyebilirsiniz. Ram konusunda ise MEMTEST 86 testi rica edersiniz ve gönderirler size. Telefon numarasını ve ismini öğrenmeyi unutma bu önemli ve konuşma tarzı zaten insanı belli eder.

RAM ve SSD'lerde ikinci el ile sıfır fiyat yakın bence SSD ve RAM'lerde hiç ikinci ele buşalmayın. İşlemci kolay kolay bozulmaz pinlerde eğiklik yoksa alınır. Ekran kartı soğuk lehime düşmüş kart satabiliyorlar 30dk test isteyin ya da siz yapın öyle alın. Anakarta fiziksel bir hasar ya da BIOS arızası yoksa alınabilir.

Anakart, RAM, ekran kartı ve PSU gibi bileşenlerin ikinci eli biraz riskli. 5-10 dk'lık testte fark edilemeyecek bir kusuru vardır ama adam söylemez ve siz test ettiğinizde sorunsuz deyip alırsınız ama biraz kullandıktan sonra sorunlu çıkar. Onun yerine çevre birimleri ikinci el olarak alınabilir. Klavye, fare, monitör gibi gibi. Tabii test edilmeleri koşuluyla.

Geri
Yukarı