İkinci el APU sistem ile 2500 TL PC toplama

Hakki07

Femtopat
Daha fazla  
Selam. Ben 2500 TL'ye APU sistem toplamak istiyorum çünkü şu anda ekran kartsız kullanıp ileriki zamanlarda ise paramı biriktirip RX 570 veya RX 580 takacağım sistem parçaları ikinci el olabilir. Yardim ederseniz çok sevinirim.

Selam. Ben 2500 TL'ye APU sistem toplamak istiyorum çünkü şu anda ekran kartsız kullanıp ileriki zamanlarda ise paramı biriktirip RX 570 veya RX 580 takacağım sistem parçaları ikinci el olabilir. Yardim ederseniz çok sevinirim.

İşlemci MPK ancak olumsuz yorum almamış (mpk işlemciler fan ve işlemci beraber gelir)
(2adet RAM alınacak)
Toplam 2581TL ama bütçeyi biraz daha alabilirim derseniz anakartı şununla değiştirn.
Bu anakartı alırsaniz 2691TL oluyor ama OC yapabileceksiniz A320 alırsanız bütçenize uygun olacak. İyi forumlar.

İşlemci MPK ancak olumsuz yorum almamış (mpk işlemciler fan ve işlemci beraber gelir)
(2adet RAM alınacak)
Toplam 2581TL ama bütçeyi biraz daha alabilirim derseniz anakartı şununla değiştirn.
Bu anakartı alırsaniz 2691TL oluyor ama OC yapabileceksiniz A320 alırsanız bütçenize uygun olacak. İyi forumlar.

Bu sistemdeki işlemcinin daha iyisi var mı fiyatı önemli değil sadece soruyorum. Ve bu sistemde ekran kartı alınca aynı anda hem APU hem de harici ekran kartını kullanabilir miyim.

Bu sistemdeki işlemcinin daha iyisi var mı fiyatı önemli değil sadece soruyorum. Ve bu sistemde ekran kartı alınca aynı anda hem APU hem de harici ekran kartını kullanabilir miyim?

2'Sini aynı anda kullanamazsınız çünkü ekran kartı taktığınız zaman Vega8 devre dışı kalacak işlemci tarafında ise 2.el R5 2400G var performans farkı olur mu elbette olur ama bütçeniz neye yetiyorsa onu alın derim çünkü 2.el her ne kadar sorunsuz gözükse de sonradan problem çıkabilir. Sıfır ve bayaa bütçe arttırırsan Ryzen 5 3400G var ve en iyi APU işlemci şu anlık o ve onun fiyatıda 1400 veya 1500TL falandı ama bütçe aşarım diyorsanız ekran kartlı çok daha iyi bir sistem tavsiyesi verebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı