İkinci el Baymak kombi alınır mı?

ANKARALI BELA

Kilopat
Yer
Köy
Daha fazla  
Meslek
Çoban
İkinci el bir kombi almayı düşünüyoruz. Marka: Baymak ancak model bilinmiyor. Sizce alınmalı mı, ikinci el de Baymak mı Demirdöküm mü?

Kombi konusunda bilgim yok ama termosifon kullanıyorum. Marka bazlı deneyimimi size açıklayabilirim sanırım.

DemirDöküm DT4 Titanium Digital 80lt. Termosifon kullanıyorum. Tam 1 yıldır hiç sorun yaşatmadı bana. Yaşadığım yerde yetkili servisi çok hızlı, ilk kurulumunun yapılacağı zaman aynı gün içerisinde eve çağırmıştım ve gelip takmışlardı. Oldukça ilgililerdi.

Ancak alt komşum Baymak marka Termosifon kullanıyordu ve hiç randıman alamamakla beraber 2. yılın sonunda ürünün çalışamaz hale geldiğini söylemişlerdi. Nedenini bilmiyorum, tek bildiğim bu markanın servisinin komşumuza pek yardımcı olmadığı.. Sonuç olarak lanet okuya okuya duvardan söktüler koca termosifonu. Bir odada atıl vaziyette bekletiyorlardı en son.

Deneyimime göre kendim kombi alacak olsam Baymak yerine Demirdöküm'ü tercih ederdim. Ama siz yine de iyice araştırın. 2. el söz konusu olunca işin rengi de değişebilir.

Geri
Yukarı