İkinci el bölümüne mesaj yazdığım için ceza aldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yigitbil1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1135G7 @ 2.40GHz 2.42 GHz
8 GB Ram
Nvidia Geforce MX350
Acer Aspire A315-58G
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese merhabalar ve günaydın. Birkaç saat önce içinde oyun olan Steam ve Epic Games hesaplarını satan bir kişinin açtığı konuyla karşılaştım. aldığı tüm oyunlar(bilmediğim oyunlar da vardı belki onlar ücretlidir.) neredeyse tamamı ücretsiz oyunlardı ki CS:GO hesabı da satıyordu. Ben bu hesap satışının yasak olduğunu, aldığı çoğu oyunun ücretsiz olduğunu ve Epic Games'te ki 80 TL ve üzeri oyun alışında kullanılan 60 TL'lik biletin herkese verildiğini yazdım. Ek olarak o konuyu kaldırılması için raporladım. Bundan kısa süre sonra "o konuya cevap yazdığım için" ceza aldım. Sayın moderatörler size soruyorum; yasak olan bir şeyin satışına onay vererek, benim o kişiyi uyarmak için yazdığım şeyin kaldırılıp bana ceza verilmesi ne kadar doğru? (Satış yapılan yere yazmamam gerektiğini de yeni öğrendim ancak bunu bilmiyordum da.)
Ek olarak ben yazdıktan sonra ve cevabım kaldırıldıktan sonra konuyu "benden alırsanız böyle başlarsınız, şöyle başlarsınız, siz arkadaşınıza bedava mı vereceksiniz gibisinden değiştirdi.

sds.PNG

a.PNG

b.PNG

3.PNG

Eğer hesap satmak yasak değilse sizlerden özür diliyorum. Yanlış bilgimden kaynaklıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

İkinci el bölümünde sadece alıcı yazabilir ve ilan baltalamak yasak. Satılan şeylerin kullanıcı koşulları bizi ilgilendirmiyor. Tüm sorumluluk satıcıda ve alıcıda. Kanuna aykırı olmadığı sürece sorun yok.

İsteyen çeşme suyunu şişeleyip 100000 TL’ye de satabilir ama kimse almaz sanırım. Alan da keyfini çıkartır.

Alıcı olmayıp ilanı baltaladığınız için uyarı aldınız. Uygunsuz bir şey olursa da rapor ediniz, konuya yazmayınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı