İkinci el e-Kitap okuyucu önerisi

Swind123

Hectopat
Daha fazla  
E-kitap okuyucusu almak istiyorum. Kullananlar varsa deneyimlerini duymak isterim. İnternetten okuduğum kadarıyla gayet kullanışlı bir alet olduğunu gördüm ancak hala aklıma takılan sorular var.

Hangi marka tercih edilmeli? Türkiye'de gördüğüm kadarıyla Amazon ve kobo markaları ön planda. Amazon'un arayüzü İngilizce sanırım ki bu benim için bir sorun değil. Benim için önemli olan durumlar: Aletin aşırı yavaş olmaması, dışarıdan kitap yükleyebilmek PC yardımıyla ve bütçe dostu olması.

İkinci el satın almayı düşünüyorum. Nelere dikkat etmeliyim?

Ben yaklaşık 10 ay önce ilk defa bir e-kitap okuyucu satın aldım. Hiçbir fikrim yoktu daha öncesinde ve çok fazla soru vardı kafamda. Direkt konuya gireceğim. Amazon ve Kobo markaları ikisi de bu sektörün en iyilerinden ama ülkemizde kullanım kolaylığı ve rahatlığı açısından Kobo rakipsiz. Her türlü formatı destekler, istediğin şekilde kitapları okuyucuya aktarırsın. Amazon Kindle alırsan ekosisteme bağlı kalırsın elin kolun bağlanır. Model olarak da benim kullandığım F/P anlamında gönül rahatlığıyla Libra2 modelini alabilirsin. Ekran boyutu tam ayarında çünkü. Ne çok küçük ne çok büyük. Ekran parlaklığı, gece ışığı gibi özellikleri de içeriyor bu model ki bunlar son derece önemli belki bunları biliyorsundur araştırma yaptıysan. Soruların varsa yardımcı olabilirim. İkinci el satın alacaksan Türkiye'de yetkili servisini yapan Aydınlar Ticaret var oradan alabilirsin. Dolap, Sahibinden gibi platformlarda ilanları var göz atabilirsin.

Evet libra 2'nin gayet iyi bir alet olduğunu duydum ancak fiyatı biraz tuzlu geldi. Başlangıç için 2K ile 3K arası bir alet almak isterim. Eğer kullanamazsam ucuz bir aletin alıcısının daha fazla olacağını düşünüyorum, satmak istersem. Ayrıca Amazon'da ekosisteme bağlı kalmak gerekiyorsa kesinlikle düşünmem 2021 de kolayca kitap alınabiliyordu 5-15 TL arasına ama şu an pahalı buluyorum kitapları o yüzden böyle bir arayışa girdim. Söylediğim fiyat bandında bir model tavsiyen var mı veya başka bir marka model de olabilir.

Evet libra 2'nin gayet iyi bir alet olduğunu duydum ancak fiyatı biraz tuzlu geldi. Başlangıç için 2K ile 3K arası bir alet almak isterim. Eğer kullanamazsam ucuz bir aletin alıcısının daha fazla olacağını düşünüyorum, satmak istersem. Ayrıca Amazon'da ekosisteme bağlı kalmak gerekiyorsa kesinlikle düşünmem 2021 de kolayca kitap alınabiliyordu 5-15 TL arasına ama şu an pahalı buluyorum kitapları o yüzden böyle bir arayışa girdim. Söylediğim fiyat bandında bir model tavsiyen var mı veya başka bir marka model de olabilir.
Kobo'nun diğer modellerine göz atabilirsin. Onun dışında Amazon zaten önermediğim için Onyxboox markası kalıyor geriye. Onun da ikinci eli çok yaygın dolapta denk geldiğim temiz modelleri oldu ama kullanmadığım için fikir belirtemiyorum.

Tamamdır teşekkür ederim ayrıca iyi günler dilerim.

Hocam kobo Aura 2 almayı planlıyorum. 2000 civari bir fiyata buldum temiz bir cihaz sizce bu fiyata değer mi? Amazon Kindle 10th gen de buldum bir tane aynı fiyatta aşağı yukarı ancak Amazon'da reklam gibi saçma sapan şeyler olması ve Amazon'un tüm bilgilerimizi dağıtması hoş gelmedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı