İkinci El Ekran Kartı Testi

Yukarda yazmıştım. 23 ay halen var garantisi sadece 4 ay kullanılmış son 3-4 aydırda rafta kutudaydı fiziksel olarak çok iyi durumda testlerse belirttiğim gibi ama yinede kararsızım testler ne kadar iyi yorumlara göre artık alırım yada almam.

Çarşamba günü tekrar furmakta test yapacam. Fan hızı değerlerini atarım o zaman. Stres teste aldıktan sonra tekrardan bencmark testini yaparım 60 sn olanından. Değerleri atarım. Ayrıca garantiye yollasam termal ped ve macun değişimi garantiye girer mi?
Değerler normal görünüyor fakat maksimum FPS ile minimum FPS arasında çok fark var 1080P de minimum FPSin en az 60 olması gerekiyor. Size bir tüyo vereyim eğer kartın garantisi yoksa içini açıp termal macununa bakın eğer kurumuşsa ve termal padleri yumuşamışsa Mininge girmiştir o kart direk uzaklaşım sıcaklık çok normal bu sıcaklığı kaç fan hızı ile aldığınız daha önemli eğer % 50 - 60 gibi bir hızla aldıysanız muazzam diyebilirim hatta.

Çarşamba günü tekrar furmakta test yapacam. Fan hızı değerlerini atarım o zaman. Stres teste aldıktan sonra tekrardan bencmark testini yaparım 60 sn olanından. Değerleri atarım. Ayrıca garantiye yollasam termal ped ve macun değişimi garantiye girer mi?
Kartın değerleri iyi dediğim gibi burada fan hızı önemli eğer % 100 Fan hızında bu sıcaklık değerlerine ulaşmışsa uzak durun sonuçta 1080P ben 2K çözünürlükte aynı değerleri alıyorum üstüne % 60 Fan hızıyla 61-65 derece arası gidip geliyor tabi buna kasa içi havalandırma ve termal macun kalitesi de etkili minimum FPS benim kafamı karıştırdı açıkçası arada çok fark var. 2K da minimum FPSim 35 benim onun ise 1080P de

Minimum FPS her testte aynı değil buda testlerin farklı değerler gösterebildiğini gösteriyor. Ben furmakta tekrar bi test yapıp fan hızlarını kontrol edip atacağım. O temiz çıkarsa alırım büyük ihtimal. Çünkü en güvenilir yorumlara bakılırsa furmark sanırım.

Minimum FPS her testte aynı değil buda testlerin farklı değerler gösterebildiğini gösteriyor. Ben furmakta tekrar bi test yapıp fan hızlarını kontrol edip atacağım. O temiz çıkarsa alırım büyük ihtimal. Çünkü en güvenilir yorumlara bakılırsa furmark sanırım.
Furmark güvenilir bir testtir sıcaklık değerleri alacağınız kartta birinci etmen ne kadar temiz kullanıldığını gösterir % 50-60 fan hızlarında eğer 70 dereceleri geçmiyorsa ki kış ayındayız bu değerler makul alınabilir.

Ayrıca test ettiğim kasa normal bir kasaydı. Bendeki Corsair 570x hava akışı gayet iyi olur sanırım. İ7 8700k ve msı optix mpg27cq 2k monitör olacak onda daha etkili sonuçlar verecektir. Denemek amaçlı Ryzen 5 1600x kullandım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı