İkinci el ekran kartlarının fiyatı neden arttı?

Yok doğru şeyi sorguluyorum. Dolarla gelen ürünün dolar artmadığı halde fiyatı artıyorsa burada sıkıntı vardır.

Anket firması enflasyon hesabı yapmaz. Hala hissedilen enflasyon oranını söylemediniz.

Enaga göre %9 civarında beğenip beğenmemeniz umurumda değil gerçekler bunlar. İsterseniz TÜİK'e bağlı kalabilirsiniz. Marketler ve işverenler TÜİK'e pek bağlı gibi durmuyor.

Enaga göre %9 civarında beğenip beğenmemeniz umurumda değil gerçekler bunlar. İsterseniz TÜİK'e bağlı kalabilirsiniz. Marketler TÜİK'e pek bağlı gibi durmuyor.
Ekonomi bilmediğin her yerden belli. Enflasyon ürünlerin fiyatının ortalama artışıdır. Rx 6600 Xt'nin sıfır fiyatı artarsa o zaman bu artış makuldür. Dolarla gelen ürüne enflasyon hesabı yapılamaz diyorum. Dolar kuru artmadığı sürece, dolar bazındaki fiyatı artmadığı sürece bu artışın karşılığı yok diyorum. Hangi kurumun enflasyonu ne kadar ölçtüğü benim umrumda değil.

Ekonomi bilmediğin her yerden belli. Enflasyon ürünlerin fiyatının ortalama artışıdır. RX 6600 XT'nin fiyatı artarsa o zaman bu artış makuldür. Dolarla gelen ürüne enflasyon hesabı yapılamaz diyorum. Dolar kuru artmadığı sürece, dolar bazındaki fiyatı artmadığı sürece bu artışın karşılığı yok diyorum. Hangi kurumun enflasyonu ne kadar ölçtüğü benim umurumda değil.

Tartışmaya girmeyeceğim. Sizde ekonomist olabilirsiniz ülkemizde çok kolay bir meslek.

Yeni konular

Geri
Yukarı