İkinci el Founders Edition RTX 3080 Ti ekran kartı alınır mı?

• Konuyu başlatan Efem
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 427

Efem

Centipat
Yer
Trakya Bölgesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 9100F / Asus H310M-K R2 / Asus GeForce GT 730 / HyperX DDR 4 CL 14 2133 MHZ / GIGABYTE GE-C420A-C2 420W / Acer X223W Q / KINGSTON SA400S37240G / 931GB Toshiba HDD
Arkadaşlar merhaba, iyi akşamlar herkese. Yardıma ihtiyac duyduğum durum, 2. el 7600-7000₺ aralığında bir NVIDIA ekran kartı almak. Bu fiyatlara bir adet RTX 3080 Ti 12 GB fakat "Founders Edition" halini buldum. Tek fanlı bir yapıya sahip ekran kartı. Mining'li bir kart olup olmadığı belirtilmemiş. Fiyatı gözüme de gayet hoş geldi. Gerekli testler yapılıp alınabilir mi, diğer kartlardan sıcaklık, teknoloji vb. durumlar içerisinde bir farka sahip midir? Eğer bu kartı satın alma konusunda karar alırsam hangi testleri yaptırıp veyahut satıcıya hangi soruları yöneltip bu kartı almalıyım? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
7000-7600₺ aralığında bulunduysa kaçırılmadan alınmalı.

7000-7600₺ aralığında bulunduysa kaçırılmadan alınmalı.
Evet o aralıkta hocam fakat, ısınma vb. durumlar ile karşılaşır mıyım? Bu durum bir sorun çıkartır mı bana? Veyahut mesajımda da dediğim gibi eğer bu kartı satın alma üzerinde karar kılınırsa hangi testleri yaptırarak almalıyım?

Hocam o fiyata ya miningdir ya da fazla ısınmıştır diye düşünüyorum söz konusu 3080 Ti yani tek fan o karta yeterli olmayacaktır.

3080 Ti gibi güçlü ve güç çeken bir kartın FE modeliyle ısı problemi yaşayabileceğini düşünüyorum açıkçası.
Bende o düşüncedeyim hocam fakat fiyatı da bana uygun geldiği için sizlere danışmak istedim.

Hocam o fiyata ya miningdir ya da fazla ısınmıştır diye düşünüyorum söz konusu 3080 Ti yani tek fan o karta yeterli olmayacaktır.
Anlıyorum hocam. Bana da o fiyat aralığında olması değişik geldi fakat fotoğraflarda dışarıdan herhangi bir sorunu yok gibi duruyor, tabii içi ve ısınma durumları nasıldır bilgim yok o konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı