İkinci El Gigabyte Aorus RX 570 4G alınır mı?

Bütçe
2200

d1xl1te

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda 2400 ₺ fiyatla RX 6400 aldım ve performansının düşük olması ve encoder eksikliğinin bende büyük sorunlar yaratması nedeniyle iade ettim, inşallah kabul edilir fakat konu bu değil. Bugün yaşadığım şehirde ikinci el, faturası ve kutusu olmayan, henüz bakımları yapılmış bir Aorus RX 570 4G buldum. Fiyatı 2500 liraydı, satıcı en başta pazarlık yapmayacak gibi davransa da sonrasında öğrenci olduğumu ve benim 2200 ₺ fiyatla almak istediğimi duyunca bana harçlık babında 100 ₺ daha indirim yaptı ve 2100 liraya düşürdü fiyatı. İlan açıklamasında yazdığına göre tam yükte 70 dereceyi görüyor kart. Satıcının evine gidip deneyeceğim, bana çok iyi davrandı inşallah dolandırıcı değildir, yıllardır böyle bir şey görmeyince insan bir bit yeniği arıyor haliyle 😃 Neyse, uzun lafın kısası mining yapılmadığı söylenen, kutusuz faturasız, yeni bakım yapılmış, 2017 yılında çıkan ve tahmini 2017-2020 yılları arasında alınmış Gigabyte Aorus RX 570 4G alınır mı, alırsam beni ne kadar idare eder? İdareden kastım oyunlarda performans yetersizliği değil direkt olarak kartın vefat etme zamanına kadar 😃 Fiyatının uygun olduğunu düşünüyorum.
1656194301489.png

Kart bu, bilmeyenler veyahut hatırlamayanlar için resmini koydum.

Kart güzel fiyat güzel ben de yakında gtx 1050ti li koltuk(xprime oyuncu koltuğu). monitör, klavye-mause(toplam 600tl lik). hyperx kulaklık ve masa dahil bi sistem aldım.6500 e çok ucuzdu.Yani ekipmanlar pahalı zaten sadece koltuk ile kulaklığın ikinci eli toplam 2,500 ediyor. ben de bi bit yeniği aradım ama her testini yaptım aldım ve hiçbir şey çıkmadı Allah a şükür.Yani arada böyle şeyler olabiliyor.Ama gene de güvenme her testini yap dikkat etmen gereken ekran kartından bi ses çıkar bazen genelde mining yapılmış yorulmuş kartlarda çıkar tiz bir ses buna dikkat et onun dışında mining yapıldı mı diye sor yapılmışsa alma zaten.Başka aklıma gelen ekran kartını test et(bençhmark)başka sağında soluna kırık çatlak var mı bak fanları kontrol et açılmış mı kontrol et.Bunlar a dikkat ederek alırsan iyi bir kart almış olursun.Ama tekrar söylüyorum.Yorulmuş kart pişmanlıktır.Mining yapılmış ama az yapıldı fln muhabbetine girerse alma biliyorum gerçekten çok uzun ömürlğ olmuyorlar.Paran boşa gitmesin.

Ne kadar gider diye sormuşsun.Adam en kötü 2017 de almış olsa daha 5 senelik eğer temiz ise ve sen de temiz kullanırsan en az 4 sene daha gider tabi adamın ne zaman aldığı önemli.

Kardeşim öğrenci adamsın yetinmeyi bileceksin biraz :D şaka bir yana fiyat güzel test ettikten sonra alabilirsin.
Alınır güzel kart zaten Aorus Gigabyte'ın en üst seviyesi fiyatı da çok iyi.
Kart güzel fiyat güzel ben de yakında gtx 1050ti li koltuk(xprime oyuncu koltuğu). monitör, klavye-mause(toplam 600tl lik). hyperx kulaklık ve masa dahil bi sistem aldım.6500 e çok ucuzdu.Yani ekipmanlar pahalı zaten sadece koltuk ile kulaklığın ikinci eli toplam 2,500 ediyor. ben de bi bit yeniği aradım ama her testini yaptım aldım ve hiçbir şey çıkmadı Allah a şükür.Yani arada böyle şeyler olabiliyor.Ama gene de güvenme her testini yap dikkat etmen gereken ekran kartından bi ses çıkar bazen genelde mining yapılmış yorulmuş kartlarda çıkar tiz bir ses buna dikkat et onun dışında mining yapıldı mı diye sor yapılmışsa alma zaten.Başka aklıma gelen ekran kartını test et(bençhmark)başka sağında soluna kırık çatlak var mı bak fanları kontrol et açılmış mı kontrol et.Bunlar a dikkat ederek alırsan iyi bir kart almış olursun.Ama tekrar söylüyorum.Yorulmuş kart pişmanlıktır.Mining yapılmış ama az yapıldı fln muhabbetine girerse alma biliyorum gerçekten çok uzun ömürlğ olmuyorlar.Paran boşa gitmesin.

Ne kadar gider diye sormuşsun.Adam en kötü 2017 de almış olsa daha 5 senelik eğer temiz ise ve sen de temiz kullanırsan en az 4 sene daha gider tabi adamın ne zaman aldığı önemli.
Sizce ekran kartını alırken hangi testleri yapmalıyım? Sadece FurMark testi yapsam yeterli olur mu?

Bilmediğimden soruyorum. Bir kez yapsam ne olur, arkadaşın işi vardır falan boşu boşuna birbirimizi kırmayalım 😃
Aynen hocam arkadaş a katılıyorum.Yani yarım saat sürsün birşey olmaz sonuçta sizin de çöpe atacak paranız yok.Ben pc alacak birinin gidip akşama kadar internet kafe gibi adamın evinde bilgisayar oynadığını gördüm sizin ki birşey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı