İkinci el GTX 1060 sıcaklık değerleri

Sadece kartın tozu değil aynı zamanda kasa içi hava akımı da önemli. Bizzat GTX 1060 G1 Gaming 6GB ve GTX 1060 Zotac AMP! kullanmış biri olarak söylüyorum bu değerler fazla. Fanlarda arıza veya kasa içi hava sirkülasyonu kötü olabilir. Termal macun yine bir ihtimal.
Kullanıcısı en son 6-8 ay önce değiştirdiğini ve kasasının hava sirkülasyonunun berbat olduğunu söyledi.
Anladım. Karar sizin fakat hikayeli oyunlar oynayıp, yeni nesil çıkacak oyunlara da göz atmak istiyorsanız, bu kart sizi bayağı bir sıkıntıya sokar. Ham güç olarak iyi fakat VRAM'ı artık yetersiz sayılacak bir derecede.
Oynayacağım oyunlar çok ağır değil asıl amacım Valorant'ta 144 FPS sabit almak.
Kullanıcısı kasasının fotoğrafını attı ve kasası gerçekten fansız ve kötü bir kasa artı olarak dar alan ve sıcaklıktan dolayı öyle olduğunu söyledi açıkçası bende buna inandım.

Kullanıcısı en son 6-8 ay önce değiştirdiğini ve kasasının hava sirkülasyonunun berbat olduğunu söyledi.

Oynayacağım oyunlar çok ağır değil asıl amacım Valorant'ta 144 FPS sabit almak.
5TL'lik macunla da değiştirmiş olabilir. Benim kasamın önünde 2, üstte 1 ve arkada 1 adet SP120 fan vardı. Gigabyte G1 Gaming ile Zotac şaşırtıcı şekilde aynı ısı değerlerine sahipti (frekanslarını aynı ayara getirmiştim). 70 Dereceyi geçmiyordu.

5TL'lik macunla da değiştirmiş olabilir. Benim kasamın önünde 2, üstte 1 ve arkada 1 adet SP120 fan vardı. Gigabyte G1 Gaming ile Zotac şaşırtıcı şekilde aynı ısı değerlerine sahipti (frekanslarını aynı ayara getirmiştim). 70 Dereceyi geçmiyordu.
Üstte dediğim şekilde hocam.

Ama yine de kasasının bulunduğu ortam dikdörtgen bir dolap tarzı bir şeyin içinde yine de sıcaklık değerlerinin fazla olacağını düşünüyorum.

Tamam hocam zaten sizin dediğiniz gibi aşırı kötü bir kasanın içindeyse muhtemelen hava alan bir kasada 70 derecelerde falan çalışır. Şimdiden hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı