İkinci el GTX 1080 Ti vs RTX 2070

Berkay544

Hectopat
Daha fazla  
3300 TL'ye temiz AORUS XTREME GTX 1080Ti buldum. RTX 2070'ler de yaklaşık 3800-4000 civarlarında (en düşük versiyonları) hangisini almamı tavsiye edersiniz? Ben GTX 1080 Ti daha mantıklı diye düşünüyorum ama buraya da sorayım dedim.

GTX 1080 Ti'ın 2000 serisindeki rakibi RTX 2080. Ürün sorunsuzsa ve RTX teknolojisini istemiyorsanız, alınabilir.

1080 Ti tabii ki de daha üstün, fakat ürünün kutusu, faturası mevcut mu ? Ne kadar kullanılmış ? Garantisi ne kadar devam ediyor ? Bu faktörlerde önemli.

Temiz olduğu kanısına nereden vardınız öncelikle onu sorayım kartı test etme imkanınız oldu mu? Değerleri nedir sıcaklık değerleri ne kadar süre garantisi var ve ne kadar süre kullanılmış? Mining yapılmış mı yapıldıysa ne şartlarda yapılmış eğer bunu söyleyebilecek kadar dürüst bir satıcı ise 3000 TL bandında alınabilir o kart fakat en az 1 yıl garanti kapsamında olmasına dikkat edin.

GTX 1080 Ti'ın 2000 serisindeki rakibi RTX 2080. Ürün sorunsuzsa ve RTX teknolojisini istemiyorsanız, alınabilir.
Genel olarak oynadığım oyunlar fortnite, pubg, sniper elite 4, witcher 3 vs. onlarda da rtx desteği yok zaten ve olsa da kullancağımı pek sanmam. 1080Ti fps olarak daha iyi olduğu için 1080Ti alacağım o zaman.
Temiz olduğu kanısına nereden vardınız öncelikle onu sorayım kartı test etme imkanınız oldu mu? Değerleri nedir sıcaklık değerleri ne kadar süre garantisi var ve ne kadar süre kullanılmış? Mining yapılmış mı yapıldıysa ne şartlarda yapılmış eğer bunu söyleyebilecek kadar dürüst bir satıcı ise 3000 TL bandında alınabilir o kart fakat en az 1 yıl garanti kapsamında olmasına dikkat edin.
Adamla konuştum kartın resimlerini vs. attı temiz gibi duruyor almadan önce gidip bide test edeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı