İkinci El GTX 750 Ti ve intel E8400 Performansı

Kaanrj

Hectopat
Merhaba.
Asusu P5G41T-M LX model bir anakart
intel core 2 duo E8400 işlemci
Bir de intel core 2 Quad Q8300 var
8GB da RAM var
Asus Strix GTX 750 Ti 2 GB OC model ekran kartını aldım. 2.el buldum sipariş verdim.
Geldiğinde hüsrana uğrar mıyım? Nasıl bir sonuçla karşılaşırım?
Şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben E8400 işlemciyi GT 1030'la kullanıyorum. Aynı benimde 8 GB RAM'im var. Stok soğutucuyla kullandığım için LOL falan oynarken 80 derece oluyor. Bu yüzden de FPS düşüyor. E8400 ve GTX 750 Ti güzel ikili. Ama az da olsa darboğaz olacaktır. Stok fan kullanıyorsan kule tipi soğutucu almanı öneririm. Kasa içinde hava sirkülasyonu yapmak için de fan almanı öneririm. 1080p de PUBG, tomb rider, BF4 falan hariç bütün oyunları oynarsın. Ben LOL oynarken 1080p çok yüksek ayarlarda 100 FPS falan alıyorum. Takım fightlarında 30 FPS'e düşüyor. Bunun sebebi de ısınmasında kaynaklı. Almışken bu soğutucuyu almanı öneririm.
Piyasanın en ucuz kule tipi soğutucusu. Ben bunu ve 3 adet 12 CM fan alacağım. Alacağım fan da bu (3adet alacağım)
Benim aklımdaki hava sirkülasyonu şöyle. 2 adet fanı ön tarafa yerleştireceğim. Birini de kasanın yan taraftaki yerine yerleştircem. Öne yerleştirdiğim alttaki fan güney köprüsünü ve ekran kartını soğutucak(benim GT 1030 pasif). Oradaki ısınan havayı yan tarafa yerleştirdiğim fan dışarı atacak. Üstteki fan RAM'leri ve kuzey köprüsünü soğutacak. Isınan havayı kule fan alacak. Kule fanı arkadaki 8CM egzos fana üfleyecek şekilde yerleştircem. Kule soğutucu işlemciyi soğutacak ve bütün sıcak havayı 8CM fana üfledikten sonra 8CM fan dışarı atacak. Böyle bir sistem var aklımda.

Ben E8400 işlemciyi GT 1030'la kullanıyorum. Aynı benimde 8 GB RAM'im var. Stok soğutucuyla kullandığım için LOL falan oynarken 80 derece oluyor. Bu yüzden de FPS düşüyor. E8400 ve GTX 750 Ti güzel ikili. Ama az da olsa darboğaz olacaktır. Stok fan kullanıyorsan kule tipi soğutucu almanı öneririm. Kasa içinde hava sirkülasyonu yapmak için de fan almanı öneririm. 1080p de PUBG, tomb rider, BF4 falan hariç bütün oyunları oynarsın. Ben LOL oynarken 1080p çok yüksek ayarlarda 100 FPS falan alıyorum. Takım fightlarında 30 FPS'e düşüyor. Bunun sebebi de ısınmasında kaynaklı. Almışken bu soğutucuyu almanı öneririm.

Ekran kartım geldi. Intel C2Q Q8300 ile kullaniyorum 4 GB 1333 MHz'lik Zeppelin marka RAM'i kaldırmadı. 4 GB kullaniyorum CS:GO'da rakip ile karşı karşıya geldiğimde FPS 50 40'lara düşüyor. Normalde 100-130 seyrinde RAM takviyesi yapsam ve soğutucu değiştirsem istediğim performansı alabilir miyim?

İlk önce işlemcinin sıcaklığını ölçmelisin.
Core temp adlı uygulamadan sıcaklık değerlerine bak. İşlemci ısınıyorsa (70-80 derece oluyorsa) linkini verdiğim soğutucuyu al. Paran varsa 2 tane falan kasana uyacak fan al. Hava sirkülasyonu sağla. 4gb ram cs go için yeterli bir ram. Ayarları düşürmeyi dene. Belki çözünürlüğü 2k ya falan almışsındır görmeden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı