İkinci el GTX 980 Ti alınır mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 980 Ti daha iyi ama bütçe bakımından GTX1650'de hem zorlamaz hem de iyi değerler verir.

Arkadaşlar kara cumayı fırsat bilip bir sistem toplamak istiyorum. GTX 1660 Ti düşündüm ama sıfırları yaklaşık 3000₺. Performans testlerine baktığımda 980 Ti aynı performansı veriyormuş. 1500-1600 civarına ikinci el alma imkanım var. Çok değil beni 2 yıl götürse yeterli. Şu an ödemelerim var. 2 yıl sonra üst seviye bir ekran kartı alabilirim. Ne dersiniz alınır mı?

Not: İşlemci Ryzen 5 3600 olacak.

Onun yerine 2. el bir GTX 1070 alınabilir. Sistem hem daha az güç çekeceği için daha stabil çalışır.

GTX 980 Ti daha iyi ama bütçe bakımından GTX1650'de hem zorlamaz hem de iyi değerler verir.
2 el alacağıma giderim 0 1650 alırım bari garantisi olur zaten hocam 2 sene sonra yukseltecegim diyor
Benchmark testi ortada.
Hocam ben 980ti ye hal veririm ama 0 değil 2.el
Benchmark testi ortada. 1650 daha iyi değer verir diyorsunuz, hep 980 Ti önde.

Daha iyi değerler verir demiyorum GTX 980 daha iyi ama bütçe bakımından 1650 daha ucuz bir de hocam zaten 2 sene sonra yukseltecegim diyor.

Arkadaşlar dediğiniz gibi 1070 daha mantıklı görünüyor. Fiyatlara baktım 300-350₺ değişiyor. Performanstan ziyade daha yeni olması sebebiyle daha mantıklı sanki.

Hayır hocam marka takıntım yok ki zaten dediğim gibi şu an bütçem dar olduğu için öyle bir lüksüm de yok. Geçici bir sistem yani 2 yıl kadar beni üzmesin yeter diyorum.
Belirttiğim kartların uygun fiyatlı bazı modellerini de bırakayım. Cuma indirimleri ile daha da ucuza gelebilir.

Bu da biraz daha alt seviye bir model, yine de 2 senelik kullanımda üzmeyecek kadar güçlü ve fiyat olarak daha daha uygun. Diğerlerine bütçe yetmezse alınabilir.

@ekrem816 bakın hocam öncelikle 5500xt bakın eğer bütçeniz yetmezse 1650 bakın veya rx570 bakın rx570 1650 den daha iyi çünkü 2 elin sağlam olduğu garanti değil
Ama tabi son kararı size bırakıyorum:)

Yeni konular

Geri
Yukarı